استریسک چیست ؟

استریسک چیست ؟

استریسک چیست ؟

استریسک چیست ؟

در واقع استریسک محبوب ترین نرم افزار متن باز [open source] لینوکسی میباشد که توسط (Mark spencer) مدیر عامل شرکت دیجیوم در سال ۱۹۹۹ خلق شد . شما به راحتی میتوانید یک سیستم تلفنی را بدون نیاز به دستگاه تلفن از طریق شبکه IP به صورت صوتی و تصویری در منزل – محل کار – شرکت و یا کارخانه خود راه اندازی کنید . اگر سازمان یا شرکتی دارید و شعبه و مراکز مختلف توی همان شهر و یا شهرستان های دیگر هستن – اگه شعبه شما توی یک کشور دیگر هست – اگر کارمند یا دانشجو هستید در خارج از کشور با این سیستم به راحتی بیش از ۶۰٪ هزینه های تماس بین سازمان یا ارگان و شرکت و دوستان و بستگان خود را کاهش دهید .
استریسک همه قابلیت های کاربردی یک سیستم تلفنی را برای شما فراهم می کند. با استفاده از استریسک امکان انتقال صوت و تصویر رو بر روی بستر شبکه ی IP با بهره گیری از پروتکل های مختلف امکان پذیر می شود.
شما میتونید با یک سیستم معمولی که حداقل یک گیگ رم و سی پی یو معمولی ۶۳۰ یا ۷۵۵ به بالا و ۴۰ گیگ هارد دارد این مرکز تماس رو راه اندازی کنید. البته بسته به تعداد داخلی ها و نوع تنظیمات استریسک میتوانیم از قطعات قوی تر و حرفه ای تری استفاده کنیم.

 

تماس اینترنتی :

هزینه تماس های (شرکت – سازمان – اداره – کارخانه و …) خود را تا ۶۰٪ کاهش دهید این ماژول قابلیت گذاشتن داخلی ها روی اینترنت را دارا میباشد شما میتوانید با منزل یا دفتر خود در هر جای دنیا تنها با گرفتن شماره داخلی ارتباط برقرار کرده و هزینه تماس های بین شهری و کشوری و موبایل خود را کاهش دهید .

ساخت داخلی ها : (Extensions)

بنا به نیاز خود میتوانید داخلی های دلخواه را با پروتکل SIP و IAX درست کنید .

تجهیزات منزل یا محل کار خودتون رو کنترل کنید :

با یک پیامک و یا یک تماس به سرور استریسک میتونید دستور بدین که چراغ ها – کولر – مایکروفر – کامپیوتر و یا حتی درب پارکینگ منزل یا محل کار خودتون رو باز و بسته و یا روشن و خاموش کنید.

صندوق صوتی : (Voice Mail)

قابلیت فعال کردن صندوق صوتی برای هر داخلی که در صورت جواب ندادن داخلی ها تماس به صندوق صوتی هدایت شوند.

انتقال تماس ها : (Follow Me & Divert)

انتقال تماس ها در صورت جواب ندادن اپراتور یا شخص مربوطه بر روی داخلی دیگر یا شماره موبایل و …

ورود افراد رو به مراکز مهم کنترل کنید :

بعد از اینکه شخصی که قصد ورود به سازمان یا دفترتان را دارد کلمه عبورش رو وارد کرد ,  شما میتونید با استفاده از کد DTMF درب های امنیتی رو باز کنید.

رکورد یا ضبط مکالمات تلفنی : (System Recording)

قابلیت رکورد تمامی تماس ها برای مراکز حساس و مهم

قابلیت اتصال به انواع سوییچ ها و نرم افزاری ها متداول :

مایتل ، الکاتل ، اریکسون ، پاناسونیک سانترال ، روتر ، تنور ، لینک ، شیرپوینت ، اوراکل ، Mssql ، Mysql

 

 

استریسک چیست ؟simia
026