سایت استاتیک و داینامیک

سایت استاتیک و داینامیک چیست؟

تعداد زیادی سایت استاتیک (ایستا) در اینترنت وجود دارد و نمیتوان فقط با نگاه کردن به یک وب سایت گفت که آن استاتیک است یا داینامیک (پویا) اما با نگاه دقیق تر و از روی ظاهر آن سایت می توان به نکاتی توجه کرد که که تشخصی داد آن سایت چگونه است. اگر سایت خیلی ساده به نظر رسید و معمولا وب سایت صفحه شخصی بود و یا وب سایت یک شرکت کوچک جهت معرفی، شاید بتوان گفت که آن یک سایت استاتیک است. یک سایت استاتیک از نظر قیمت خیلی ارزان تر از یک سایت داینامیک است اما ایجاد تغییراتی هر چند کوچک در آن باز هم نیاز به تخصص در زمینه طراحی وب سایت دارد.

هنوز خیلی از شرکت ها از سایت های استاتیک استفاده می کنند. در صورتی که تشخیص داده شود که نیاز فقط با یک وب سایت استاتیک تامین می شود دیگر نیاز به هزینه های بالا برای ایجاد یک سایت داینامیک نمی باشد.

استودیو سیمیا می تواند شما را در زمینه انواع وب سایت ها راهنمایی کند و در صورتی که نیاز به یک وب سایت دارید هم اکنون می توانید با ما تماس بگیرید.

در زیر برخی از تفاوت های وب سایت های استاتیک و داینامیک آمده است:

مزایای سایت های استاتیک:

۱- ارزان است

۲- سریع ساخته می شود

۳- برای هاست هزینه زیادی نمی خواهد

معایب سایت استاتیک:

۱- پایگاه اطلاعاتی ندارد

۲- برای تغییر نیاز به دانش فنی دارد

۳- برای کاربر استفاده کمی دارد

۴- اطلاعات آن راکد است

از طرف دیگر سایت های داینامیک هزینه بیشتری برای ساخت دارد اما فواید آن بسیار بیشتر و کار آمد تر است.در ایتدا باید دانست که برای ایجاد برخی تغییرات از طرف صاحب آن نیاز به دانش فنی نیست و ایجاد تغییرات در آن برای کار بر ساده است. مثلا کاربری بخواهد خبر جدیدی در بخش اخبار اضافه کند یا عکس های گالری را تعییر دهد می تواند به راحتی آن کار ها را انجام دهد.توانایی مدیریت کاربران در وب سایت های داینامیک قابل انحام می باشد.

برخی از مزایای سایت های داینامیک:

۱- قابل تغییر بودن

۲- بروز رسانی راحت

۳- با تغییر و یا بروز رسانی آن تعداد زیادی بیننده می توانند از طریق موتور های جستجو آن را مشاهده نمایند.

 

 

سایت استاتیک و داینامیکsimia
017