نکات مهم در طراحی سایت

نکات مهم در طراحی سایت

نکات مهم در طراحی سایت

 

نکات مهم در طراحی سایت

با گسترش فناوری های جدید و تمایل شرکت ها و سازمان ها به استفاده از تجارت و کسب و کار الکترونیک , اهمیت رقابت در این عرصه بیشتر به چشم می خورد . امروزه داشتن یک وب سایت خوب (چه از لحاظ کیفیت و کمیت محتوا و چه از لحاظ امنیت و جذاب بودن وب سایت ) بسیار مهم است . در واقع پل ارتباطی بین مشتریان و سازمان ها در دنیای اینترنت , همین وب سایت است . شرکت سیمیا قصد دارد با معرفی نکات مهم در طراحی وب سایت , شما را در داشتن یک وب سایت خوب یاری کند (البته نکات , فراوان است و در اینجا تنها به بیان تعدادی از آن ها می پردازیم و موارد بیشتر را در موتورهای جستجو نظیر گوگل ,یاهو , بینگ میتوانید مشاهده کنید) .

نکات مهم در طراحی سایت (قسمت اول):

 

۱-همیشه سعی کنید وب سایت خود را ساده طراحی کنید.

شکیل بودن همیشه به معنای پیچیده و شلوغ بودن وب سایت نیست ! سلایق کاربران متفاوت است و هر کسی صفحه ی شلوغ و گرافیک بالا را نمیپسندد (تنها در مواردی خلاف این ثابت می شود که مراجعه کنندگان به وب سایت شما , بیشتر جوانان و نوجوانان باشند).

۲- همیشه سعی کنید قسمتی را در وب سایت خود برای قرار دادن مطالب جدید ایجاد کنید.

کاربران همیشه از این که مطالب جدید و جذاب در وب سایت شما قرار داده میشود استقبال میکنند و سایت شما را هر روز دنبال میکنند .

۳-همیشه سعی کنید بعد از چند ماه, به روز رسانی هایی را در ظاهر وب سایت خود ایجاد کنید.

تغییرات ظاهری همیشه به چشم کاربران می آید . این تغییرات به منزله ی ظاهر شرکت و سازمان شماست (همانطور که از ظاهر و طراحی منزل می توان تا حدودی به نظم و شخصیت صاحب آن خانه پی برد)

۴-همیشه سعی کنید سرویس وب خود را از شرکت هایی تهیه کنید که سرویس های با سرعت بالا به شما میدهند .

در واقع سرعت بارگذاری سایت شما , حرف اول و آخر را می زند . به شخصه اگر وارد سایتی شوم و بارگذاری سایت بیش از ۲ الی ۳ ثانیه زمان ببرد , دیگر منتظر لود شدن نمی مانم و سایت را میبندم .

۵- همیشه سعی کنید مشخصات تماس خود را در وب سایتتان قرار دهید!

بازدید کنندگان همیشه به دنبال بررسی صحت مبدا می باشند . حال اگر سایت شما یک درگاه خرید و فروش اینترنتی است , نه تنها قرار دادن این مشخصات امری ضروریست , بلکه باید در حد توان حسی را در بازدید کننده ایجاد کنید که این احساس را داشته باشد که انگار خریدش یک خرید سنتی است و در واقع به صورت حضوری و چهره به چهره این خرید را انجام میدهد(برای مثال استفاده از نماد الکترونیک جهت حفظ امنیت و بخشی جهت ارتباط با مدیران و …)

۶- استفاده از رنگ های مناسب در وب سایت .

آیا شما زمانی که به یک جلسه ی رسمی می روید , لباس قرمز و کفش بنفش می پوشید ؟! مسلما هیچ کس چنین کاری را نمیکند !  وب سایت شما هم معرف شماست , هیچگاه استفاده از رنگ های سبز و نارنجی و زرد و … به عنوان رنگ اصلی , پیشنهاد نمیشود مگر اینکه اجباری در استفاده از آن ها وجود داشته باشد . کاربر بعد از چند دقیقه که چنین رنگ هایی را مشاده میکند نا خودآگاه خسته میشود و سایت شما را ترک میکند.

 

 

استودیو سیمیا

نکات مهم در طراحی سایت (قسمت اول)

محمد حسین عسکری

 

 

نکات مهم در طراحی سایتsimia
06

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.