۱۰ نقل قول مهم از استیو جابز بر گرفته از فیلم جابز

۱۰ نقل قول مهم از استیو جابز (مستخرج از فیلم جابز)

 

فیلم‌نامه جابز (Jobs)، فیلم تازه‌ای با هنرنمایی اشتون کوچر (Ashton Kutcher) در نقش یکی از بنیان‌گذاران دوراندیش اپل، سرشار از نقل‌قول‌هایی است که فلسفه کسب‌وکار و رویکرد جابز را نسبت به زندگی منعکس می‌کند. اغلب سخنان کوچر در این فیلم یا نقل‌قول مستقیم از استیو جابز یا تلفیقی از نقل‌قول‌های اوست. در ادامه به ده مورد از بهترین نقل‌قول‌های این فیلم می‌پردازیم و این که چه چیزی را در زمینه رهبری، خلاقیت، ارتباطات و موفقیت می‌توانند به ما بیاموزند.

steve jobs

استیو جابز

 
۱. «من منکر ارزش تحصیلات عالیه نیستم؛ فقط می‌گویم به قیمت تجربه تمام می‌شود.»

۲.  «بزرگترین هنرمندان همچون دیلن، پیکاسو و نیوتن ریسک شکست را به جان خریدند؛ و اگر ما می‌خواهیم بزرگ باشیم، ما نیز باید این‌گونه ریسک کنیم.»

۳.  «چگونه می‌شود یک نفر بداند چه چیزی می‌خواهد اگر آن را ندیده باشد؟»

۴.  «هر چیزی در اطراف شما که آن را زندگی می‌نامید به وسیله افرادی درست شده است که چندان باهوش‌تر از شما نبودند و شما این روند را می‌توانید تغییر دهید، می‌توانید آن را تحت تاثیر قرار دهید، می‌توانید چیزهایی را خود بسازید که دیگران بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.»

۵.  «من ترجیح می‌دهم که بر روی چشم‌اندازمان قمار کنم تا این که یک محصول «منم، همین طور» بسازم.»

۶.  «ما باید چیزهای کوچک را فراموش‌ناشدنی کنیم.»

۷.  «اینجا جای دیوانه‌‌هاست. نخاله‌ها. طغیان‌گران. مشکل‌سازان. وصله‌های ناجور. آن‌هایی که همه چیز را متفاوت می‌بینند … آن‌ها همه چیز را عوض می‌کنند. آن‌ها نژاد بشر را رو به جلو هل می‌دهند؛ و درحالی‌که ممکن است بعضی آن‌ها را دیوانه بپندارند، ما نبوغ آن‌ها را می‌بینیم.»

۸.  «شما باید یک مشکل داشته باشید که قصد دارید آن را حل کنید؛ عیبی که می‌خواهید برطرف کنید.»

۹.  « [آن چه تصمیم می‌گیرید انجام دهید] باید چیزی باشد که نسبت به آن شور و شوق دارید زیرا در غیر این صورت پشتکار این را نخواهید داشت که آن را به سرانجام برسانید.»

۱۰.  «در زندگی کارهای زیادی برای انجام وجود دارد و هم اکنون ما تصمیم گرفته‌ایم که این کار را انجام دهیم، پس بیایید آن را فوق‌العاده کنیم.»

منبع: Forbes

10 نقل قول مهم از استیو جابز بر گرفته از فیلم جابزsimia
04

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.