تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

مقدمه ای در رابطه با تولید محتوای متنی

همانطور که می دانید ما انواع محتواهای مختلفی داریم از جمله محتوای متنی، صوتی، تصویری، ویدیویی و … در این مقاله سعی می کنیم مطالب مفیدی در مورد تولید محتوای متنی را باهم بررسی کنیم. محتواهای متنی ساده ترین نوع محتوا هستند و تولید محتوای متنی نیز راحت تر است اما باید نکات و ترفندهای آن را بدانیم. در واقع امروزه هدف از تولید محتوا فقط انتقال دانش درباره موضوعی خاص و بالابردن اطلاعات مخاطب نیست بلکه اهداف مختلفی در این زمینه دنبال می شود که به مهم ترین آن ها نیز می پردازیم.

 

در این مقاله می خوانید : 

تعریف تولید محتوای متنی

مزیت های تولید محتوای متنی

بسترهای انتشار محتوای متنی

تعرفه تولید محتوای متنی

نکات مهم جهت تولید محتوای متنی

چالش های تولید محتوای متنی

 

استفاده از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا

09359312383

 

تعریف تولید محتوای متنی

محتواهای متنی همان طور که از نام آن ها معلوم است، عبارت اند از مقالات و محتواهایی در قالب متن که درباره موضوعی خاص و با هدفی خاص برای مخاطب تولید می شوند. در واقع ساده ترین و متداول ترین نوع محتوا،همین نوع متنی آن است که خیلی راحت و در زمان سریع تری می توان آن را تولید کرد و در بسترهای مختلفی از جمله وب سایت، شبکه های اجتماعی و … منتشر کرد. فرایند تولید محتوای متنی بدین صورت است شما با توجه به موضوعی که قرار است درباره آن محتوا تولید کنید، تعدادی کلید واژه اصلی و فرعی در باره آن پیدا می کنید و از آن در متن خود استفاده می کنید تا موتورهای جستجو بفهمند که محتوا شما شامل چه موضوعی است و آن را به کاربران نشان دهند. مثلا همین مقاله ای که شما در حال خواندن آن هستید، یک محتوای متنی است با عنوان، تولید محتوای متنی که همین نیز کلید واژه  اصلی آن  می باشد واز بخش های مختلفی تشکیل شده است . کلید واژه های فرعی نیز شامل، تولید محتوا، محتوای متنی، تعرفه تولید محتوا ، هزینه تولید محتوای متنی و … می باشد. شما می توانید همین را الگو یک محتوای متنی قرار دهید.

تولید محتوای متنی

مزیت های تولید محتوای متنی

هر نوع محتوای مفیدی که منتشر شود و در اختیار کاربر قرار گیرد، یک مزیت مهم است و می تواند تاثیر بسیار زیادی روی کسب و کار شما بگذارد. در این بخش مزیت هایی مهم که در تولید محتوای متنی وجود دارند را با هم بررسی خواهیم کرد.

تولید در بازه زمانی کوتاه: یکی از مهم ترین مزیت هایی که می توان برای تولید محتوای متنی نام برد این است که در زمان کوتاهی می توان آن را تولید کرد. در واقع شما باید با تایپ کردن، محتوا تولید کنید و این کار هم نیاز به امکانات خاص و پروسه پیچیده ای ندارد.

هزینه پایین: اگر شما به دلایلی کار تولید محتوای متنی خود را به افراد متخصص بسپارید، هزینه زیادی برای شما در پی نخواهد داشت و می توان گفت که هزینه تولید محتوای متنی نسبت به بقیه نوع محتواها،هزینه نسبتا پایین تری دارد.

قابل استفاده مجدد: محتوای متنی که تولید می شود می تواند در تمام بسترها ازجمله وب سایت ها، شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن ها و … منتشر شود و همین باعث می شود که شما بتوانید از این محتوا در همه حا استفاده کنید. مهم تر از همه این است که اگر در آینده بخواهید محتوا را تغییر و ویرایش کنید، این کار به راحتی قابل انجام است اما مثلا برای محتواهای ویدیویی این کار پرهزینه و شاید غیر ممکن باشد.

کم حجم بودن: کم حجم ترین نوع محتوا، محتواهای متنی است بنابراین حجم زیادی از وب سایت شما را پر نخواهد کرد و در آینده نیاز به فضای بیش تری جهت قرار دادن محتوا در وب سایت تان نخواهید داشت.

سازگاری با سئو: بررسی و تحلیل متن توسط موتورهای جستجو بسیار راحت تر از تحلیل تصاویر یا ویدیو است. بنابراین شما با تولید محتوای متنی با کیفیت، می توانید سئو سایت خود را بالا ببرید و مخاطبان بیش تری به محتواهای شما دسترسی داشته باشند.

بسترهای انتشار محتوای متنی:

همان طور که در بخش های قبل گفتیم، شما می توانید محتواهای متنی خود را در اکثر بسترها منتشر کنید اما برای تاثیرگذاری بیش تر محتوا روی مخاطب، بسترهای زیر مناسب تر هستند:

وب سایت های پربازدید: وب سایت های زیادی وجود دارند که شما می توانید محتوای متنی خود را در آن قرار دهید  تا مخاطبان زیادی آن را مشاهده کنند.

وب سایت شخصی: اگر مایل بودید می توانید به راحتی محتوای خود را در وب سایت خودتان قرار دهید اما باید سئو مناسب را برای آن لحاظ کنید تا افراد بیش تری آن را ببینند.

اپلیکیشن ها: علاوه بر وب سایت های اشتراک محتوا، اپلیکیشن های مختلفی نیز وجود دارند که شما می توانید محتوای خود را در آن قرار دهید.

تولید محتوای متنی

شبکه های اجتماعی: درست است که اکثر محتوای شبکه های اجتماعی، محتوای ویدیویی و تصویری هستند اما شما می توانید محتوای متنی خود را با تغییراتی، در قالب محتوای تصویری منتشر کنید.

تعرفه تولید محتوای متنی:

متاسفانه یا خوشبختانه، تعرفه تولید محتوا متنی یا کلا هر محتوای دیگری، دارای قیمت ثابت و مشخصی نیست و شرکت ها بر اساس نوع محتوا و جزئیات آن، مبالغ مختلفی از مشتری درخواست می کنند. اما معمولا هزینه تولید محتوای متنی بر اساس تعداد کلمات به کار رفته در آن می باشد یعنی بابت هر کلمه یک مبلغ خاصی مشخص شده است و و هزینه نهایی عبارت است از تعداد کل کلمات موجود در محتوا ضرب در هزینه هر کلمه. عنوان محتوا نیز تاثیر زیادی  در هزینه آن دارد بدین صورت که اگر عنوان و موضوع محتوا ساده باشد و زیاد تخصصی نباشد، هزینه مناسبی دارد اما اگر عنوان محتوا در مورد یک موضوع تخصصی باشد، قطعا هزینه  بالاتری در پی خواهد داشت.

نکات مهم جهت تولید محتوای متنی:

در بخش های قبل نیز گفتیم که هدف از تولید محتوا صرفا انتقال دانش یا اطلاعات در حوزه ای خاص به مخاطب نیست بلکه اهداف مشخصی در آن وجود دارد. نکات مهمی که هنگام تولید محتوای متنی باید رعایت کنید به شرح زیر هستند:

کلیدواژه اصلی: هر محتوا دارای یک کلید واژه اصلی است که به دفعات زیاد در داخل محتوا تکرار می شود و از این طریق موتورهای جستجو راحت تر محتوای شما را پیدا و در اختیار مخاطب می گذارند. هنگام تولید محتوای متنی، باید حتما به اندازه از کلمات کلیدی استفاده شود تا سئو سایت شما بالا رود.

کلیدواژه فرعی: علاوه بر کلیدواژه اصلی، تعدادی کلیدواژه فرعی نیز در داخل محتوا وجود دارد و برای بهتر رساندن مطالب به مخاطب و همچنین سئو بهتر، بسیار مناسب است. در فرایند تولید محتوای متنی، حتما کلیدواژه های فرعی محتوای خود را مشخص و به تعداد مناسب در محتوای خود مورد استفاده قرار دهید.

تبلیغات هوشمند: شما می توانید در داخل محتوای خود از تبلیغات هوشمند نیز استفاده کنید و محصولات یا خدمات خود را به مخاطب معرفی کنید. مثلا اگر شما مدیر فروش بیمه عمر هستید و محتوای متنی در مورد بیمه تولید می کنید، می توانید از مزیت های داشتن بیمه عمر صحبت کنید و در مخاطب احساس نیاز به وجود آورید تا او را تشویق به خرید بیمه عمر کنید.

تولید محتوای متنی

محتوای مفید: شما باید سعی کنید که همیشه محتوای مفید تولید کنید تا مخاطب را ترغیب کنید که شما را دنبال کند. هر چقدر محتوای شما مفید تر و جذاب تر باشد، مخاطبان بیش تری جذب می کنید و آمار بازدید سایت شما بالاتر می رود که همین موضوع باعث بهتر دیده شدن شما در بستر اینترنت و رشد کسب و کارتان می شود.

محتوای اصیل: مهم ترین بخش در زمینه تولید محتوای متنی، استفاده از محتوای مناسب می باشد. یعنی نباید شما از محتواهای سایت های دیگر کپی کنید و در وب سایت خود قرار دهید که این کار به شدت روی کسب و کار شما تاثیر منفی می گذارد. البته الگو گرفتن از دیگران همیشه کار خوبی است اما بدین معنا نباشد که عین کار آن ها را انجام دهید و باعث تاثیر منفی روی کسب و کار شما شود.

استفاده از قالب اختصاصی: اگر دقت کرده باشید، پیج های پربازدید و سایت های معتبر، از قالب های اختصاصی خودشان جهت تولید محتوای مختلف استفاده می کنند و با این کار هم سئو سایت خود را بالا می برند و هم مخاطبان بیش تری جذب می کنند. بنابراین سعی کنید که شما نیز از قالب و استاندارد خاصی جهت تولید محتوای خود استفاده کنید.

تولید محتوای سریالی: برای این که محتواهای شما تاثیر بیش تری روی مخاطب بگذارد، سعی کنید که به صورت تکه تکه محتوا تولید نکنید. مثلا این چنین نباشد که هر بار درمورد یک موضوع  محتوا تولید کنید و پیوستگی بین موضوعات شما وجود نداشته باشد بلکه سعی کنید در یک بازه مشخص در مورد موضوعی خاص محتواهای مختلفی تولید کنید و هر بار ادامه محتوای قبلی را پیش ببرید. با این روش کاربر در مورد موضوع محتوای شما دانش خوبی بدست می آورد و هم شما مخاطبان بیش تری جذب می کنید.

استراتژی تولید محتوا: سعی کنید در محتواهای خود، استراتژی های خاصی را دنبال کنید و با هدف خاصی محتوا برای کاربر تولید کنید. مثلا می توانید جهت فروش محصولات خود، یک برنامه ریزی بلند مدت داشته باشید و همواره در مورد محصولات خود محتوا تولید کنید و در داخل آن نیز به مزیت ها و ویژگی های آن بپردازید. در نتیجه این کار در دراز مدت باعث اعتماد بیش تر به محصولات شما و فروش بیش تر می شود.

تولید محتوای متنی

چالش های تولید محتوای متنی:

شاید فکر کنید که تولید محتوای متنی بدون هیچ دردسری قابل  انجام است اما این طور نیست بلکه در این راه چالش های مختلفی وجود دارد که باید آن ها را در نظر بگیرید تا بتوانید محتواهای متنی مناسبی تولید کنید. برخی از چالش هایی که در زمینه تولید محتوای متنی وجود دارند به شرح زیر هستند:

تولید محتوای سئو شده: مهم ترین اولویت موتورهای جستجو، محتواهای متنی هستند و با بررسی آن ها، کیفیت محتوای شما را تعیین می کنند و تصمیم می گیرند در اختیار چه افرادی قرار دهند. شما با استفاده از تولید محتوای متنی با کیفیت و استفاده از کلمات کلیدی مناسب، این شانس را به خودتان می دهید که موتورهای جستجو راحت تر شما را پیدا و به مخاطب معرفی کنند. بنابراین تولید محتوای متنی سئو شده، همیشه از چالش های اصلی بوده است.

استفاده از محتواهای به روز: اگر شما از محتواهای سایت های مختلف کپی کنید یا حتی با استفاده از روش ها و چارچوب آن ها محتوا تولید کنید، کاربران زیادی جذب نخواهید کرد. بنابراین باید همیشه محتوای متنی متمایزی نسبت به سایر رقبای خود تولید کنید تا مخاطب رغبتی به خواندن محتوای شما داشته باشد.

غلط املایی: حجم اکثر محتواهای متنی معمولا زیاد است و در هنگام تایپ کردن نیز ممکن است غلط  های املایی در محتواها وجود داشته باشد که این اتفاق اصلا خوب نیست و نه برای مخاطب خوب است و نه موتورهای جستجو. بنابراین باید همیشه مراقب باشید که کلمات را بدون غلط املایی بنویسید و جمله بندی مناسب را نیز رعایت کنید.

تعداد زیاد محتوای متنی: هزینه تولید محتوای متنی در مقایسه با سایر محتواها پایین تر است و تعداد محتواهای متنی نیز از سایر محتواها بیش تر است. بنابراین اگر محتوای شما سئو مناسب نداشته باشد و از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، تعداد مخاطبان کمی آن را می بینند در نتیجه شما باید این چالش را خوب مدیریت کنید و در بین این همه محتوای متنی موجود در بستر اینترنت، باید محتوای خود را به کاربر نشان دهید.

سخن پایانی:

در این مقاله مطالب مهمی در زمینه تولید محتوای متنی بررسی کردیم و به هزینه تولید محتوای متنی نیز اشاره ای داشتیم. چیزی که بسیار حائز اهمیت است این است که شما باید استراتژی های مختلفی در تولید محتوای متنی خود به کار ببرید تا علاوه بر تولید محتوای مفید برای مخاطب، به اهدافی که خودتان مشخص کرده اید نیز دست پیدا کنید. شما نیاید به تولید محتوا صرفا به دید نوشتن یک مقاله در مورد موضوعی خاص نگاه کنید، بلکه باید از این روش جهت فروش محصولات یا ارائه بهتر خدمات خود در بستر اینترنت به مشتری استفاده کنید. در آخر هم فراموش نکنید که محتوا پادشاه است و کسی در نهایت موفق است که به صورت هدفمند محتوا تولید کند.

آیا نیاز به مشاوره دارید؟؟!

فقط کافیست با شماره تماس 09359312383 تماس گرفته و از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا برخوردار شوید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

قیمت سئو سایت

قیمت سئو سایت

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تعرفه تولید محتوا

تعرفه تولید محتوا

برچسب ها


آخرین پروژه ها


تولید محتوای ویدیویی
تولید محتوای تصویری
قیمت سئو سایت
خدمات افزایش بازدید سایت
تولید محتوای متنی
تعرفه تولید محتوا