تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

مقدمه ای در رابطه با تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری یکی از مهم ترین نوع محتواها می باشد، چون محتوا از طریق تصویر و به صورت بصری به مخاطب انتقال داده می شود و تاثیر گذاری بیش تری روی مخاطب می گذارد. دقت کنید که تولید محتوای تصویری به دقت زیادی نیاز دارد و شما باید بتوانید محتوا و موضوع خود را از طریق تصاویر به مخاطب انتقال دهید و این کار نیاز به دقت بالایی دارد. یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین بسترهای انتشار و تولید محتوای تصویری، شبکه های اجتماعی می باشند. در واقع به دلیل وجود مخاطبان زیاد در این شبکه ها، محتواهای تولید شده سریعا پخش و افراد بسیار زیادی می توانند آن را ببینند و شما نیز می توانید از این فرصت استفاده کنید و تولید محتوای تصویری خود را در بستر شبکه های اجتماعی منتشر کنید. در این مقاله نکات مفیدی را در این باره با هم بررسی می کنیم.

 

در این مقاله میخوانید :

تعریف تولید محتوای تصویری

انواع محتوای تصویری

مزیت های تولید محتوای تصویری

بسترهای انتشار محتوای تصویری

تعرفه تولید محتوای تصویری

 

استفاده از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا

09359312383

 

تعریف تولید محتوای تصویری

محتواهای تصویری شامل تصاویر یا هر نوع فایل گرافیکی می باشند که اطلاعاتی را از طریق تصویر و به صورت بصری به مخاطب منتقل می کنند. در واقع محتواهای تصویری فقط محدود به تصویر نمی باشند و انواع مختلفی دارند که در قسمت های بعدی آن ها را توضیح خواهیم داد. اگر به صورت علمی تر بخواهیم در این مورد صحبت کنیم باید بگوییم که تصاویر و فایل های بصری، تاثیرگذارترین نوع محتواها هستند و در مغز مخاطب ماندگاری بیش تری دارند. مثلا شما فرض کنید که فیلمی را ده سال پیش از تلویزیون مشاهده کرده اید و بعد از گذشت ده سال اگر دوباره همان فیلم را به صورت اتفاقی ببینید، سریع آن را به یاد می آورید. اما دوران مدرسه یا دانشگاه را به یاد آورید که تنها با گذشت یک هفته از امتحانی که داده بودید، اکثر مطالب امتحان را فراموش می کردید، چون مطالب امتحان را به صورت متنی خوانده بودید. واقعیت هم همین است که برای تاثیرگذاری بیش تر روی مخاطب، باید از محتوای تصویری با کیفیت و مفید استفاده کنید. البته هزینه تولید محتوای تصویری، در مقایسه با سایر محتواها از قیمت نسبتا بالاتری برخوردار است.

تولید محتوای تصویری

انواع محتوای تصویری

همان طور که گفتیم، محتوای تصویر شامل انواع مختلفی است که مهم ترین های آن را بررسی خواهیم کرد و در مورد هرکدام تا حدودی توضیح خواهیم داد. مهم ترین محتواهای تصویری به شرح زیر هستند:

عکس یا تصویر: تصاویر یا عکس های مختلف، از جمله عکس های گرفته شده از دوربین های عکاسی یا گوشی موبایل، تصاویر ساخته شده توسط نرم افزارهای گرافیکی و …همگی به نوعی یک تصویر با فرمت های مختلفی هستند که قرار است با هدف خاصی در اختیار مخاطب قرار گیرد. دقت کنید که در تولید محتوای تصویری، سعی کنید همیشه از تصاویر با کیفیت و معنا دار استفاده کنید تا اثر بخشی بیش تری روی مخاطب بگذارد. مورد بعدی این است که در محتواهای تصویری خود از متن های مختلفی استفاده کنید تا متون به صورت هدفمند در داخل محتواهای تصویری ظاهر شوند. البته دقت داشته باشید که حجم متن نباید زیاد باشد.

ویدیو: در این نوع تولید محتوا که از نام آن نیز مشخص است، محتوا در قالب یک ویدیو در اختیار مخاطب قرار می گیرد و محتوای داخل ویدیو می تواند موارد زیادی باشد. مثلا مجموعه ای از تصاویر همراه با متن نوشته هایی جهت توضیحات بیش تر یا فیلمی کوتاه از یک پدیده فیزیکی یا مثلا حضور فرد در قاب دوربین و توضیح در مورد محتوای مورد نظر یا … البته تعرفه تولید محتوای تصویری که نوع آن ویدیویی باشد، هزینه بالاتری دارد. این نوع از محتوای تصویری می توانند برای تبلیغات هدفمند نیز مورد استفاده قرار گیرند. مثلا فرض کنید شما مدرس کامپیوتر هستید و در مورد موضوعی خاص در زمینه کامپیوتر برای مخاطب محتوای ویدیویی تولید می کنید، شما می توانید داخل محتوای ویدیویی به فیلم های آموزشی یا کتاب های خود نیز اشاره کنید تا مخاطب جهت بالا بردن دانش خود در این زمینه به محصولات شما مراجعه کند.

اسلاید: همان طور که از نام آن پیداست، اسلاید شامل نکات و توضیحاتی متنی همراه با تصاویر است و در جلسات مختلف جهت توضیح موضوعی خاص مورد استفاده قرار می گیرد. اسلاید ها معمولا متون کم تری را در خود جای می دهند و به صورت کلی حجم محتوای متنی در آن ها کم است که فرد ارائه دهنده به صورت دقیق تر مطلب را باز می کند و توضیحات بیش تری به مخاطب می دهد. استفاده از تصاویر و نمودار یا جدول جهت تحلیل یک پدیده خاص، از موارد پر کاربرد در اسلایدها هستند.

تولید محتوای تصویری

اسکرین شات: تقریبا همه ما واژه اسکرین شات را شنیده ایم و در گوشی های هوشمند خود از آن استفاده کرده ایم. در واقع برای صرفه جویی در زمان یا انتقال اطلاعاتی خاص به مخاطب، از این روش نیز می توان استفاده کرد. به عنوان مثال فرض کنید که یک اپلیکیشن کاربردی روی گوشی خود دارید و قرار است آموزش هایی را در قالب تولید محتوای تصویری به مخاطب انتقال دهید. برای این کار می توانید از محیط اپلیکیشن اسکرین شات های مختلفی بگیرید و سپس آن را با توضیحات خودتان منتشر کنید.

اینفوگرافیک: کلمه اینفوگرافیک از دو کلمه اینفو (information) به معنی اطلاعات و گرافیک (graphic) به معنی همان گرافیک ساخته شده است و به تصویری می گویند که شامل آمار، اطلاعات یا هرگونه دانشی درباره موضوعی خاص است که در قالب نمودار به مخاطب نشان داده می شود که شامل اطلاعات مفیدی است. در اینفوگرافیک هدف انتقال مفاهیم و اطلاعات آماری زیادی در قالب تصویر است که این کار با نمودار و جداول خاصی به صورت مرتب و در قالب تصویر انجام می شود. یک نمونه معروف طراحی اینفوگرافیک، همین نقشه ساده خطوط مترو شهر تهران است. اگر دقت کنید تمام مواردی که گفته شده در آن رعایت شده و اطلاعات و نقشه خطوط مترو شهر تهران در قالب یک تصویر ارائه شده است که می توان دانش مفیدی را از آن بدست آورد.

مزیت های تولید محتوای تصویری

اثر بخشی بالا: همان طور که در بخش های قبل نیز گفتیم، این نوع محتوا به خاطر بصری بودنش تاثیر و اثر بخشی بالایی روی مخاطب می گذارد. علاوه بر این مخاطب ترجیح می دهد که محتواهای تصویری و با کیفیتی را مشاهده کند نه این که صرفا محتواهای متنی.

انتشار در شبکه های اجتماعی: پر استفاده ترین محتوا در شبکه های اجتماعی، محتواهای تصویری می باشد و این یک فرصت بسیار خوب است که با تولید محتوای تصویری با کیفیت، نظر مخاطبان زیادی را جذب کنید.

دسته بندی های مختلف: همان طور که بررسی کردیم، محتواهای تصویری، شامل دسته بندی ها و مدل های مختلفی هستند و از این رو شما آزادی بیش تر در زمینه تولید محتوای تصویری دارید و با توجه به هدفی که دارید، می توانید محتواهای مختلفی منتشر کنید.

تبلیغات هوشمند: جهت تبلیغات در محتواهای تصویری راه های مختلفی وجود دارد اما ساده ترین راه آن بدین صورت است که برند محصول، آدرس وب سایت، اسم یک کالا یا … را به صورت ریز در محتوای تصویری خود قرار دهید تا مخاطبان آن را به راحتی ببینند. راه دیگر نیز توضیحات واضحی درباره تبلیغ و پیشنهاد آن به مخاطب است که در هر دو صورت تاثیر گذاری بالایی دارد.

بسترهای انتشار محتوای تصویری:

وب سایت های پربازدید: شما می توانید وب سایت هایی که در زمینه تولید محتوای تصویری فعالیت می کنند را پیدا و محتوای خود را در آن منتشر کنید. اما معمولا استفاده از این روش، مبلغی بابت هزینه تولید محتوای تصویری را برای شما در پی خواهد داشت.

وب سایت یا وبلاگ شخصی: ساده ترین راه تولید محتوای تصویری، انتشار آن در وب سایت شخصی خودتان است. اما این نکته را فراموش نکنید که باید حتما روی سئو وب سایت خود کار کنید تا محتوای شما در اختیار مخاطبان زیادی قرار گیرد.

شبکه های اجتماعی: رایج ترین و موثرترین بستر انتشار محتوای تصویری، شبکه های اجتماعی می باشند که تاثیر بیش تری روی مخاطب دارند و روز به روز استفاده از این شبکه های اجتماعی بیش تر می شود. شما نیز برای شروع می توانید از این شبکه ها استفاده کنید که کاملا رایگان هستند و نگرانی بابت هزینه تولید محتوای تصویری نیز ندارید.

تولید محتوای تصویری

تعرفه تولید محتوای تصویری:

در مورد هزینه تولید محتوای تصویری یا هر نوع محتوای دیگری، نمی توان به صورت دقیق بحث کرد بلکه با توجه به سطح کار، حجم آن، مدت زمان صرف شده جهت طراحی آن و … هزینه های مختلفی دارد. اما اگر محتوای تصویری شامل ویدیو باشد، احتمالا هزینه تولید محتوا بالاتری دارد و این زمانی برای شما هزینه ی زیادی در پی خواهد داشت که از افراد و کاراکترهای مختلفی در محتوای ویدیویی خود استفاده کنید. چون این کار نیاز به تدوین و مونتاژ، فیلمبرداری و …  دارد. معمولا تعرفه تولید محتوای تصویری، دارای بالاترین نرخ قیمت در میان محتواهای دیگر می باشد. عامل مهمی که در هزینه تاثیر گذار است، استفاده از قالب های اختصاصی در محتوای تصویری است. مثلا فرض کنید شما به صورت پیوسته در یک بازه زمانی خاص محتواهای مختلفی مثلا طراحی اینفوگرافیک انجام می دهید و قصد دارید که قالب و نوع محتوای استاندارد خودتان را داشته باشید. خب این کار قطعا بر هزینه تولید محتوای تصویری شما می افزاید.

 

بیشتر مطالعه کنید : تولید محتوای متنی

 

نکات مهم جهت تولید محتوای تصویری:

محتواهای تصویری از حساسیت بالاتری نسبت به سایر محتواها برخوردار هستند و باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشید. مهم ترین نکاتی که در این زمینه باید رعایت کنید به شرح زیر هستند:

تولید محتوای تصویری

محتوای اصل: شما نباید از قالب ها و استانداردهای اختصاصی که رقیب های شما استفاده می کنند، در محتوای خود به کار ببرید. این کار باعث می شود که مخاطبان به عنوان یک فرد غیر حرفه ای به شما نگاه کنند و تاثیر زیادی هم روی تعداد مخاطب و هم روی سئو وب سایت شما دارد.

حذف برند یا لوگو: اگر شما تصاویر مختلفی درباره موضوع محتوای خودتان از اینترنت جمع آوری کرده اید و قرار است آن را در محتوای خود مورد استفاده قرار دهید، پس بهتر است که این تصاویر دارای هیچ نشان تجاری یا برند نباشند که ارزش کار شما پایین می آید و مخاطبان خود را از دست می دهید.

استفاده درست از متن و تصاویر: در محتواهای تصویری سعی کنید که به اندازه از متن استفاده کنید و یک تعادل خوب بین اجزای تشکیل دهنده محتوا برقرار کنید. مثلا این چنین نباشد که بیش تر آن را با متن پر کنید یا فقط تصاویر باشد.

الگوبرداری: همیشه در حال یادگیری و الگو برداری از دیگران باشید و این را با کپی کردن اشتباه نگیرید. شما با دیدن نمونه کارهای دیگران می توانید خلاقیت خود را بالا ببرید و طرح های مختلفی را پیاده سازی کنید.

پیوستگی در تولید محتوا: در تولید محتوای تصویری یا کلا هر نوع محتوای دیگری، سعی کنید پیوستگی را در کار خود داشته باشید. مثلا در یک بازه زمانی مشخص در مورد یک موضوع خاص، محتواهای مفیدی تولید کنید تا هم اطلاعات عمیقی درباره آن موضوع به کاربر دهید و هم او را ترغیب کنید که مطالب شما را دنبال کند.

سخن پایانی:

تولید محتوای تصویری دارای زیر مجموعه های مختلفی از جمله تصویر، ویدیو، اسلاید، اسکرین شات، تولید اینفوگرافی و … می باشد که هر کدام در جایگاه خود مورد استفاده قرار می گیرند. البته تعرفه تولید محتوای تصویری نسبت به بقیه محتواها بالاتر است اما خب اثربخشی آن بیش تر است و کاربران بیش تری را ترغیب می کند که از محتوای شما استفاده کنند. شما در تولید محتوای تصویری می توانید استراتژی های تولید محتوای مختلفی را پیاده سازی کنید و صرفا محتوای خالی و بدون هدف تولید نکنید. مثلا می توانید استراتژی جذب مخاطب را پیش ببرید یا استراتژی فروش محصولات. بدین معنی که در طولانی مدت و در داخل محتوا این اهداف را دنبال کنید تا هم تولید محتوای مفیدی انجام داده باشید و هم بتوانید که از این محتوا ها به اهداف مختلفی برسید. فراموش نکنید که در تولید محتوا باید صبر پیشه کنید و انتظار رسیدن به اهداف را در کوتاه مدت نداشته باشید. همیشه روبه جلو حرکت کنید هرچند آهسته.

آیا نیاز به مشاوره دارید؟؟!

فقط کافیست با شماره تماس 09359312383 تماس گرفته و از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا برخوردار شوید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

قیمت سئو سایت

قیمت سئو سایت

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تعرفه تولید محتوا

تعرفه تولید محتوا

برچسب ها


آخرین پروژه ها


تولید محتوای ویدیویی
تولید محتوای تصویری
قیمت سئو سایت
خدمات افزایش بازدید سایت
تولید محتوای متنی
تعرفه تولید محتوا