تبلیغ در گوگل(گوگل ادورز)

تبلیغ در گوگل(گوگل ادورز)

تبلیغ در گوگل(گوگل ادورز)

مقدمه در رابطه با گوگل ادورز

گوگل ادورز، گوگل ادز، گوگل ادوردز همه این ها یک معنی مشترک دارند و یکی از سرویس های تبلیغ در گوگل می باشد. همان طور که از تعریف آن نیز مشخص است، با استفاده از این سرویس تبلیغ در گوگل به نام گوگل ادورز، می توانید تبلیغات گسترده ای را در اینترنت برای محصول یا کسب و کار خود انجام دهید. روش کار گوگل ادورز بر مبنای کلمات کلیدی می باشد یعنی شما تعدادی کلمه کلیدی مرتبط با کسب و کار یا محصولتان را به گوگل ادوردز می دهید و این سرویس تبلیغ در گوگل بر اساس کلمه کلیدی که دریافت کرده است، شما را به افراد بیش تری که این کلمات را در اینترنت جستجو کرده اند نشان می دهد. یعنی باعث بالا رفتن آمار بازدید سایت، فروش بیش تر محصولات و بهتر دیده شدن شما در فضای اینترنت می شود. البته گوگل ادز برای همه به یک میزان مشخص تبلیغ نمی کند و با توجه به هزینه ای که شما پرداخت می کنید، نتایج متفاوتی را برای شما بر می گرداند. یعنی هر چقدر هزینه بالایی جهت تبلیغ در گوگل به سرویس گوگل ادز دهید، آمار بازدید سایت شما نیز بیش تر می باشد.

 

در این صفحه می خوانید : 

 

تعریف گوگل ادورز:

همان طور که گفتیم، گوگل ادوردز یک ابزار مناسب جهت  تبلیغ در گوگل می باشد که شرکت گوگل آن را ارائه داده است. اگر شما یک کلید واژه مثلا “خرید گوشی آیفون” را در اینترنت جستجو کنید، لینک های زیادی به شما نشان داده خواهد شد اما معمولا مخاطبان روی لینک های اول یا در نهایت لینک های موجود در صفحه اول کلیک می کنند. بنابراین برای کسب و کار ها وسایت های اینترنتی این خیلی مهم است که در صفحات و لینک های اول باشند تا آمار بازدید سایت آن ها بالا رود. کاری که سیستم تبلیغ در گوگل یا همان گوگل ادوردز انجام می دهد این است که به شما این امکان را می دهد که در صفحات و لینک های اول نشان داده شوید و از این طریق جامعه آماری بسیار بالایی به سایت یا محصولات شما دسترسی داشته باشند. بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا کلمات کلیدی حوزه کاری خودتان را پیدا کنید و آن را به این سیستم دهید. مثلا فرض کنید شما در حوزه محصولات موبایل فعالیت می کنید بنابراین کلماتی مانند “خرید گوشی موبایل”، “خرید گوشی”، “گوشی آیفون”، “گوشی اندروید” و … می توانند کلمات کلیدی مناسبی برای شما باشند و شما این کلمات را به سرویس گوگل ادز می دهید و این سرویس نیز به این صورتی عمل می کند که هر وقت کاربری کلمه کلیدی مورد نظر شما را در اینترنت جستجو کرد، لینک وب سایت شما به او نشان داده می شود.

 

استفاده از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا

09359312383

 

اما سوالی که پیش می آید این است که شاید ده ها یا صدها نفر کلمات کلیدی مشابه شما به این سرویس تبلیغ در گوگل داده باشند و آن ها هم انتظار بهتر دیده شدن توسط گوگل را دارند پس تکلیف چیست؟ به طور کلی می توان گفت که هر چقدر شما هزینه بیش تری جهت تبلیغات به گوگل ادورز دهید، این سرویس تبلیغ در گوگل، شما را در صفحات و لینک های اول نشان می دهد. البته حضور در لینک های اول، فقط بستگی به میزان هزینه ای که شما به این سرویس تبلیغ در گوگل می پردازید ندارد بلکه اگر محتوای شما خوب باشد و باعث شود کاربر مدت زمان بیش تری در وب سایت شما بماند و یا این که نکات سئو را به درستی انجام داده باشید، می توانید حتی با پرداخت هزینه های کم تر به سرویس گوگل ادز، در لینک های اول نمایش داده شوید.

 

تبلیغ در گوگل

نحوه محاسبه هزینه در گوگل ادوردز:

هزینه تبلیغات در گوگل کاملا عادلا است و به صورت کلیکی محاسبه می شود. بدین صورت که به ازای هر کلیکی که کاربر روی وب سایت شما کند، گوگل ادوردز از شما هزینه ای دریافت می کند و شما باید بابت هر کلیک کاربر روی وب سایت شما، مبلغی را پرداخت کنید. در نهایت شما می توانید بودجه ای که جهت هزینه تبلیغات در گوگل برای محصول یا خدمات تان در نظر گرفته اید را به صورت مناسب و کاملا هدفمند خرج کنید. مثلا اگر شما مبلغ زیادی را جهت تبلیغ در گوگل هزینه کرده باشید اما به هر دلیلی آمار بازدید سایت و فروش شما بیش تر نشد، پس در نهایت هزینه تبلیغات در گوگل هنوز نزد سرویس گوگل ادورز محفوظ است و تا زمانی که تعداد کلیک ها روی وب سایت شما به اندازه مبلغ تان نرسید، نیازی نیست که به گوگل ادز جهت تبلیغات کلیکی گوگل هزینه ای پرداخت کنید.

 

اصطلاحات مهم در گوگل ادورز:

CPC) Cost Per Click): یعنی به ازای هر کلیکی که روی وب سایت شما شود، سرویس تبلیغ در گوگل مبلغی را از شما دریافت می کند که این بابت همان تبلیغات کلیکی گوگل می باشد.

 

CPٍٍّE) Cost Per Engagement): این هزینه در واقع مقدار هزینه ای است که کاربر از طریق تبلیغات به سایت شما هدات شود.

 

CPٍٍّM) Cost Per Mille): مقدار هزینه تبلیغات در گوگل که باید به ازای هر هزار تبلیغ بپردازید. یعنی مقدار هزینه ای جهت تبلیغات کلیکی گوگل که قرار است به هزار نفر وب سایت شما نمایش داده شود.

 

نوع کمپین: جهت تبلیغ در گوگل شما باید یکی از سه نوع کمپین سرچی، نمایشی یا ویدیویی را بسازید. تبلیغات سرچی شامل تبلیغاتی می باشند که به صورت متنی در گوگل برای کاربر نمایش داده می شوند. تبلیغات نمایشی اکثرا به صورت تصویر و گرافیکی به کاربر نمایش داده می شود. تبلیغات ویدیوی هم به صورت کلیپ های کوتاه ویدیویی که تقریبا بین 6 تا 15 ثانیه می باشند. این مدل تبلیغات ویدیویی در ابتدای ویدیوهای یوتیوب، آپارات، شبکه های اجتماعی و … به کاربران نشان داده می شود.

 

اد رنک: این اصطلاح به معنی جایگاه تبلیغاتی می باشد یعنی هر چقدر ادرنک شما بالاتر باشد، وضعیت تبلیغات شما در سرویس تبلیغ در گوگل بهتر است.

 

نرخ کلیک CTR: نرخ CTR به معنی تعدا کلیک هایی می باشد که تبلیغ شما به عنوان بخشی از بازدیدهایی است که دارد.

 

تبلیغ در گوگل

نرخ تبدیل CVR: این نرخ، معیاری درست برای ارسال فرم به عنوان بخشی از همه بازدید های صفحه فرود است.

افزونه: افزونه های تبلیغاتی امکاناتی را به صورت رایگان به شما می دهند که باعث می شود شما تبلیغات خود را بهتر مدیریت و انجام دهید.

 

مناقصه: جهت تبلیغ در گوگل یا همان سرویس گوگل ادورز، هرچقدر شما هزینه تبلیغات در گوگل را عدد بیش تری در نظر بگیرید و آن را پرداخت کنید، وب سایت شما در شرایط تبلیغاتی خوب و سئو بهتری قرار می گیرد.

 

راهکارهایی جهت استفاده بهتر از سرویس گوگل ادورز:

بعضی از افراد فکر می کنند که جهت تبلیغ در گوگل هرچقدر مقدار هزینه تبلیغات در گوگل  را زیاد در نظر بگیرند، بنابراین در وضعیت تبلیغاتی بهتری قرار می گیرند. این حرف درست است ما علاوه بر پرداخت هزینه، باید راهکارهای مناسبی را نیز پیش بگیرید تا میزان هزینه ای که جهت تبلیغ در گوگل صرف کرده اید به درستی روی وب سایت شما اعمال و بازدید بالایی داشته باشید. نکات زیر جهت تبلیغات گوگل مفید می باشند:

 

محتوای باکیفیت: حتی اگر شما در لینک اول جستجو گوگل نیز قرار بگیرید اما محتوای وب سایت شما برای مخاطب جذاب نباشد و میانگین زمانی که کاربر در وب سایت شما می ماند، کمتر از میانگین استاندارد باشد، در نتیجه به مرور زمان گوگل یا سرویس تبلیغات گوگل این موضوع را می فهمند و کم کم شما به لینک های پایین تر انتقال داده می شوید حتی اگر هزینه ای در سرویس تبلیغات گوگل پرداخت کرده باشید. بنابراین قبل از استفاده از سرویس  تبلیغ در گوگل یا همان گوگل ادوردز، محتوای مناسب و با کیفیت در وب سایت خود قرار دهید تا مخاطب را جذب کند.

 

گوگل ادوردز

سئو وب سایت: موتورهای جستجو زیاد به سئو وب سایت توجه می کنند بنابراین سعی کنید نکاتی که جهت سئو مناسب وب سایت وجود دارد را در وبسایت خود نیز اعمال کنید تا موتورهای جستجو وب سایت شما را به عنوان یک وب سایت بهینه و سئو شده در نظر بگیرند و بهتر شما را به مخاطب نشان دهند.

 

انتخاب کلمات کلیدی: یکی از مهم ترین نکات جهت تبلیغ در گوگل، استفاده از کلمات کلیدی مناسب می باشد. اگر کلمات کلیدی که شما در نظر می گیرید با موضوع وب سایت شما تطابق نداشته باشد، به مرور زمان میزان بازدید شما خیلی کم تر می شود. دلیل آن نیز بسیار واضح است چون سیستم تبلیغات گوگل هوشمند عمل می کند و اگر کلمات کلیدی شما مناسب با محتوای وب سایت یا موضوعات آن نباشد، شما را به افرادی که دنبال موضوعات مرتبط با موضوع سایت شما هستند، نمایش نمی دهد.

 

ابزارهای گوگل ادوردز:

5-1 کیورد پلنر گوگل (Keyword Planner): این ابزار که به صورت رایگان در اختیار کاربران گوگل قرار دارد، لیست جستجوهایی که در گوگل صورت می گیرد را جمع آوری و در اختیار کاربر قرار می دهد تا بتوان از آن در کمپین های مختلف تبلیغاتی استفاده کرد. اطلاعاتی که می توان از این ابزار بدست آورد شامل کلمات کلیدی، میانگین جستجو کلمات کلیدی، آمارهای مختلف، مناقصه ها و … می باشد که یک ابزار کمکی مفید جهت رصد و اطلاعات از تبلیغات گوگل می باشد.

 

ویرایشگر گوگل ادز (Google Ads Editor): با استفاده از Google Ads Editor می توانید حساب گوگل ادوردز خود را به صورت آفلاین مدیریت و اطلاعات مربوط به تبلیغات گوگل خود را به صورت آفلاین نیز ویرایش کنید. ابزار Google Ads Editor یک ابزار کاملا رایگان می باشد که همراه با گوگل ادز می توانید آن را دانلود و جهت تبلیغ در گوگل به صورت استاندارد بپردازید.

 

گوگل ادوردز

برنامه ریزی هدف (Reach Planner): یکی دیگر از ابزارهایی که جهت تبلیغ در گوگل مناسب می باشد، Reach Planner می باشد که با استفاده از این ابزار کاربران می توانند میزان رشد تبلیغات خود در سایت های مختلفی مانند یوتیوب را پیش بینی کنند. با استفاده از این پیش بینی، مخاطب می تواند تبلیغات هدفمندی را در زمان و جای مناسبی انجام دهد تا باعث جذب بیشتر کاربران شود.

 

ابزار ادز اکسپرس (AdWords Express): اگر شما صاحب یک کسب و کار تازه تاسیس یا کوچک هستید، می توانید از این ابزار جهت آسان شدن تبلیغ در گوگل استفاده کنید. این ابزار به صورت خودکار کلمات کلیدی و آگهی های شما را مدیریت می کند تا در ابتدای کسب و کار خود بتوانید خیلی سریع رشد کنید.

 

مدیریت کننده اکانت های گوگل ادز (Google Ads Manager): این ابزار که با مخفف GAM نیز شناخته می شود، باعث می شود که کاربران بتوانند چندین حساب گوگل ادورز خود را از طریق یک حساب کاربری مدیریت کنند.

 

گواهینامه پارتنر گوگل ( Google Partner): این ابزار یک برنامه جهت صدور گواهی برای گوگل ادورز و گوگل آنالیتیکس می باشد. اگر کاربری بخواهد این گواهینامه را دریافت کند باید بتواند از امتحان Google Fundamentals Google Ads و همچنین امتحان های دیگری نظیر تبلیغات نمایش، تبلیغات جستجو، تبلیغات خرید و … نمره لازم را کسب کند. با در دست داشتن این گواهینامه، می توان گفت که این فرد در زمینه تبلیغ در گوگل یک فرد آگاه و آشنا به این حوزه است.

 

نتیجه گیری:

 در این مقاله با گوگل ادورز آشنا و اصطلاحاتی که در این حوزه هستند مانند تبلیغات کلیکی گوگل، تبلیغات گوگل، هزینه تبلیغات در گوگل و … را یاد گرفتیم. دقت کنید که گوگل ادز یکی از ابزارهای تبلیغات گوگل می باشد که جز معروف ترین آن ها نیز هست. اما علاوه بر این ابزار شما می توانید از سایر ابزارهایی که در این زمینه جهت تبلیغات اینترنتی هستند استفاده کنید. حتی در کشور خودمان نیز تعدادی اپلیکیشن تبلیغاتی در اینترنت وجود دارد که البته در مقایسه با گوگل ادز یا ابزارهای تبلیغات گوگل از جامعیت و قدرت کم تری برخوردار هستند اما برای شروع کار، می توانند بسیار مفید واقع شوند. با هم دیدیم که تبلیغات کلیکی گوگل یکی از روش های اصلی جهت محاسبه هزینه ها می باشد و شما می توانید با خیال راحت از سرویس های تبلیغات گوگل استفاده و به رشد کسب و کارتان کمک بسیار بزرگی کنید.

آیا نیاز به مشاوره دارید؟؟!

فقط کافیست با شماره تماس 09359312383 تماس گرفته و از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا برخوردار شوید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

قیمت سئو سایت

قیمت سئو سایت

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تعرفه تولید محتوا

تعرفه تولید محتوا

برچسب ها


آخرین پروژه ها


تولید محتوای ویدیویی
تولید محتوای تصویری
قیمت سئو سایت
خدمات افزایش بازدید سایت
تولید محتوای متنی
تعرفه تولید محتوا