آنالیز سئو سایت

آنالیز سئو سایت

آنالیز سئو سایت

آنالیز سئو سایت به چه معناست؟

مقاله ای که امروز قصد داریم برای شما مورد بررسی قرار دهیم راجع به آنالیز سئو سایت است، پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید چرا که خالی از لطف نیست.

اگر وب سایت دارید یا به فکر راه اندازی آن هستید حتما چیزهایی از سئو و اهمیت آن برای سایت می دانید، سئو از این نظر اهمیت دارد که می تواند باعث پیشرفت سایت می شود اما برای این که بتوان میزان تاثیر گذاری و قدرت آن را دید به آنالیز سئو سایت نیاز است، اگر دوست دارید نحوه ی انجام این کار را بدانید پس به ادامه ی مطالب را مطالعه کنید.

 

در این مقاله میخوانید : 

آنالیز سایت چیست؟

مراحل آنالیز سئو سایت به چه صورت است؟

آنالیز سئو سایت چه مزیت هایی را به همراه دارد؟

قیمت تحلیل سایت چقدر است؟

با چه ابزارهایی می توان به آنالیز سایت پرداخت؟

 

استفاده از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا

09359312383

آنالیز سایت چیست؟

همانطور که می دانید امروزه کسب و کارهای مشابه زیادی در بستر اینترنت فعالیت دارند برای این که بتوان از رقبا پیشی گرفت باید عملکرد سایت را مد نظر قرار داد یا به بیان دیگر آن را آنالیز کرد، منظور از آنالیز بررسی تمامی نقاط قوت و ضعف سایت است، با آگاهی از هر یک از آن ها به راحتی می توان در جهت پیشرفت سایت اقدام کرد. جالب است بدانید که با بررسی سئو سایت حتی می توانید تحلیل سایت های رقبا را نیز انجام دهید و بیش از پیش از آن ها پیشی بگیرید.

لازم به ذکر است که اگر قصد دارید برای بهینه سازی سایت خود اقدام کنید این کار را باید پس از تحلیل سایت انجام دهید زیرا در صورتی که آنالیز سئو سایت به درستی انجام نشود شما بهینه سازی درستی نخواهید داشت، بهتر است بدانید که تمامی سایت های موفق بخشی از زمان خود را صرف تحلیل و آنالیز می کنند از این رو می توان اهمیت آن را درک کرد.

آنالیز سئو سایت

مراحل آنالیز سئو سایت به چه صورت است؟

هر کاری مراحل خاص خود را دارد که باید به ترتیب طی شود تا نتیجه ی درستی به همراه داشته باشد، مراحلی که باید برای آنالیز سئو سایت طی شود به شرح زیر است:

 • ابتدا باید به سرعت سایت توجه کرد، بدون شک هر چه سرعت لود شدن وب سایت ها بیشتر باشد احتمال این که بازدید کننده بیشتری داشته باشد نیز افزایش خواهد داشت.
 • محتوایی که می خواهید تولید کنید باید کیفیت زیادی داشته باشد به نحوی که مخاطب را به خود جذب کند.
 • لینک های داخلی و خارجی مرحله ی دیگریست که باید برای آنالیز سئو سایت انجام داد، توجه داشته باشید که از لینک های معتبر استفاده کنید در غیر اینصورت نتیجه ی عکس خواهد داشت.
 • کاربران با توجه به کلمات کلیدی که شما در سایت خود استفاده می کنید آن را پیدا می کنند پس بهتر است در خصوص به کار بردن کلمات کلیدی تحقیق بیشتری داشته باشید زیرا ارتباط مستقیمی با میزان بازدید سایت خواهد داشت.
 • مرحله ی بعدی نوبت به تحلیل سایت های رقباست، سعی کنید هر از چندگاهی سایت های رقیب را بررسی کنید تا از دیگران عقب نمانید.
 • طراحی سایت یا بهتر است بگوئیم معماری سایت نیز می تواند به اندازه ی سایر موارد ذکر شده اهمیت داشته باشد، زیرا زمانی که کاربر به سایت شما وارد می شود باید در خصوص استفاده از آن احساس راحتی کند.
 • تصاویر از آن جایی که جلوه ی بصری دارند و مدت زمان ماندگاری آن ها در ذهن بیشتر است پس از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بهتر است هنگام استفاده از تصاویر آن ها را بهینه سازی کنید بدین معنا که از کیفیت استاندارد برخوردار باشند، بدون لوگو باشند و با سایزی متناسبی در صفحه قرار بگیرند.

آنالیز سئو سایت

آنالیز سئو سایت چه مزیت هایی را به همراه دارد؟

اگر تا به این قسمت از مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید می دانید که تحلیل سایت به چه معناست و چرا باید حتما به آن توجه داشت، این کار مزیت هایی نیز به همراه دارد که بدین شرح است:

 • کیفیت سایت با استفاده از آنالیز بررسی خواهد شد و می توان با این کار به بهبود آن کمک کرد.
 • به راحتی می توان به نیازها و علایق کاربران پی برد و در جهتی که مورد پسند آن ها باشد به تولید محتوا پرداخت.
 • با استفاده از تحلیل سایت می توان به نقاط قوت و ضعف آن پرداخت سپس با به کار بردن یکسری استراتژی های خاص در جهت پیشرفت سایت تلاش کرد.
 • از دیگر مزیت های آنالیز می توان به پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی اشاره کرد.
 • حتی با استفاده از آنالیز می توان به بهینه سازی سایت برای موبایل نیز پرداخت.
 • سرعت سایت افزایش پیدا می کند زیرا می توان عواملی که باعث کاهش سرعت آن می شود را شناسایی و رفع کرد.
 • طراحی و معماری سایت با استفاده از آنالیز بهبود پیدا خواهد کرد.
 • به طور کلی با استفاده از آنالیز می توان به ارتقا سئو کمک کرد.
 • لینک های داخلی و خارجی بهبود پیدا می کنند.
 • مزیت دیگری که آنالیز سایت به همراه دارد این است که می توان محبوب ترین صفحات و پرمخاطب ترین متنون را یافت.
 • در صورتی که به آنالیز سایت خود بپردازید می توانید نقات قوت رقبا را کشف کرده و از عقب ماندگی سایت خود جلوگیری کنید.

قیمت تحلیل سایت چقدر است؟

همانطور که می دانید تحلیل سایت از جهات مختلفی انجام می شود که هر یک ممکن است هزینه ی خاصی را به همراه داشته باشند، این که بخواهیم یک قیمت واحد در این خصوص ذکر کنیم قابل انجام نیست، به این خاطر که هر یک از سایت هایی که به تحلیل می پردازند قیمت خاصی را برای خدمات خود در نظر می گیرند، در صورتی که می خواهید از قیمت تحلیل سایت مطلع شوید پیشنهاد می کنیم با سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارند ارتباط برقرار کنید و در خصوص هزینه با آن ها صحبت کنید. از جمله مواردی که می تواند روی هزینه ها تاثیر گذار باشد می توان به نوع خدماتی که شما در نظر دارید اشاره کرد.

 

آنالیز سئو سایت

با چه ابزارهایی می توان به آنالیز سایت پرداخت؟

جالب است بدانید که ابزارهای زیادی برای آنالیز وجود دارند که هر یک ویژگی ها و کارایی های خاص خود را دارند از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

این ابزار در واقع بسیاری از فاکتورهایی که یک شخص برای آنالیز سایت خود نیاز دارند را داراست، سرعت، انطباق پذیری، بهنیه بودن برای تلفن های همراه، شبکه های اجتماعی و همچنین امنیت از جمله این فاکتورهاست. با این ابزار می توانید تمامی این موارد را بررسی و در صورت وجود هر گونه مشکلی به رفع آن بپردازید.

 • Meta Tag Analyzer

با استفاده از ابزار متا تگ می توانید تمامی تگ هایی که با سایت شما مرتبط هستند و ضروری به شمار می آیند را شناسایی و در سایت خود قرار دهید، جالب است بدانید که این ابزار جز مهم ترین ابزارهایی است که مورد توجه گوگل قرار گرفته است.

عملکرد این ابزار به گونه ای است که با استفاده از آن می توانید فاکتورهایی از قبیل سئو، عملکرد، طراحی موبایل، امنیت و همچنین کارایی را مورد بررسی قرار داد.

تمرکز این ابزار روی بک لینک ها و کلمات کلیدی است، مزیتی که این ابزار رایگان به همراه دارد این است که حتی پیشنهاداتی نیز برای شما در این خصوص دارد.

 • SEO Analyzer

تحلیل سئو، سرعت سایت، شبکه های اجتماعی و اسکرین شات هایی از تمام سایت وظیفه ای است که این ابزار به عهده دارد، همانند نوع قبلی این ابزار نیز پیشنهاداتی را در جهت بهبود رتبه ی سایت به شما ارائه می کند.

از بهترین ابزارهایی که تحلیل سایت را به صورت کامل انجام می دهد، به طور مثال در سطوح بالاتر اطلاعاتی در مورد همخوانی سایت شما با تلفن های همراه ارائه می کند، علاوه بر آن پیشنهاداتی درباره ی نام دامنه های مشابه نیز به شما می دهد. آمارها نشان می دهد که 75000 سایت با این ابزار مورد پردازش قرار گرفته اند.

این ابزار به منظور بررسی بک لینک ها به وجود آمده است که جز معروف ترین در میان موارد مشابه می باشد.

ساختار این ابزار نیز شباهت های بسیاری به ابزار Woorank دارد یعنی هرگونه اطلاعاتی که می توان با استفاده از آنالیزگر Woorank به دست آورد نیز این ابزار به ما می دهد با این تفاوت که حساسیت زیادی نشان نمی دهد.

ابزار نیبلر 25 نوع معیار مختلف را در اختیار شما قرار می دهد تا با استفاده از آن ها به آنالیز سئو سایت خود بپردازید، پس از این که سایت را به طور کامل بررسی کرد رتبه ای نیز برای آن در نظر خواهد گرفت، شما می توانید با هر یک از معیارها و نمره ای که به سایت شما اختصاص می دهند به رفع نواقص و ایرادات خود بپردازید.

ابزار گریدر به تنهایی عمل نمی کند بلکه HubSpot  آن را پشتیبانی می کند، این ابزار روی 4 عنصر که شامل عملکرد، موبایل، سئو و امنیت است، تمرکز دارد. در صورتی که سایت شما در این 4 مورد هر نوع ایراد یا نقصی داشته باشد آن را به شما متذکر خواهد شد.

آیا نیاز به مشاوره دارید؟؟!

فقط کافیست با شماره تماس 09359312383 تماس گرفته و از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا برخوردار شوید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

قیمت سئو سایت

قیمت سئو سایت

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تعرفه تولید محتوا

تعرفه تولید محتوا

برچسب ها


آخرین پروژه ها


تولید محتوای ویدیویی
تولید محتوای تصویری
قیمت سئو سایت
خدمات افزایش بازدید سایت
تولید محتوای متنی
تعرفه تولید محتوا