پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت

هر آن چه باید از پشتیبانی سایت بدانید را به شما خواهیم گفت!

مقاله ای که امروز قصد داریم برای شما مورد بررسی قرار دهیم راجع به پشتیبانی سایت است، اگر دوست دارید در این باره بیشتر بدانید پس تا انتهای مطالب با ما همراه باشید.همانطور که می دانید سایت های زیادی وجود دارند که در زمینه های مختلف به ارائه خدمات یا فروش محصولات می پردازند اما راه اندازی سایت به تنهایی کفایت نمی کند بلکه به مدیریت نیز نیاز دارد، این مدیریت باید همه جانبه باشد از بررسی محتوای سایت گرفته تا پشتیبانی آن، در ادامه هر آن چه باید در این باره بدانید را به شما خواهیم گفت.

 

در این صفحه می خوانید :

 

پشتیبانی سایت به چه معناست؟

به مجموعه ای از خدمات گفته می شود که توسط ادمین یک سایت صورت می گیرد این خدمات مواردی همچون اقدامات روزمره سایت، کارهای فنی سایت، انجام بروز رسانی های سایت، از بین بردن مشکلات به وجود آمده، محافظت از سایت در برابر ویروس ها و هکرها و… را در بر می گیرد. البته این تنها وظایفی نیست که ادمین سایت به عهده دارد بلکه با توجه به نیازهای کاربر می تواند بیشتر یا کمتر نیز شود. سایت ها به طور مداوم به بروزرسانی نیاز دارند یا این که دچار مشکل می شوند بنابراین باید شخصی در این میان حضور داشته باشد که به رفع نواقص بپردازد، آن شخص پشتیبانی سایت یا همان ادمین سایت است.

 

استفاده از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا

09359312383

 

ادمین سایت در چه زمینه هایی باید به وظایف خود عمل کند؟

همانطور که گفتیم ادمین سایت یا همان پشتیبان وظایف زیادی به عهده دارد اما تمامی آن ها دسته بندی شده و مشخص هستند، که بدین شرح می باشند:

 

پشتیبانی سایت

پشتیبانی محتوایی وب سایت

پشتیبانی محتوایی به هر آن چیزی می گویند که به محتوای سایت مربوط می شود، تولید محتوای جدید و مطالب مفید، بروز رسانی مطالب قبلی، توجه به تصاویر قرار گرفته در سایت، توجه به ویدیو، پادکست و… که در سایت قرار خواهد گرفت همگی جز این دسته از پشتیبانی تلقی می شود.

پشتیبانی فنی وب سایت

منظور از پشتیبانی فنی هر آن چه که به رفع مشکلات، بروز رسانی های فنی و امنیتی وب سایت و … تلقی می شود، می گویند.

پشتیبانی طراحی و گرافیکی

بخش دیگری نیز که دائما باید پشتیبانی شود مربوط به بخش طراحی و گرافیکی است، از این لحاظ که بنرهای مربوط به سایت یا کسب و کار شما باید بروز رسانی شوند، این بروز رسانی ها بنا بر نیاز شما خواهد بود. طراحی های مناسبتی از مهم ترین فاکتورهایی هستند که باید در این میان به آن ها توجه داشت، با این کار در واقع شما می توانید کسب و کار و برند خود را به گونه ای در ذهن مخاطب حک کنید.

پشتیبانی سئو سایت

این بخش ازپشتیبانی شامل لیست کردن کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما، برنامه ریزی سئو داخلی سایت، معرفی وب سایت به گوگل وب مستر، برنامه ریزی برای سئو خارجی سایت، دریافت بک لینک به صورت روزانه و…. می باشد.

پشتیبانی سایت

هزینه پشتیبانی سایت چقدر است؟

این که بخواهیم یک رقم واحد را در خصوص هزینه ی پشتیبانی سایت ذکر کنیم غیر قابل انجام است، اگر قصد دارید پشتیبانی سایت خود را به یک شرکت واگذار کنید اما از هزینه های آن مطلع نیستید پیشنهاد می کنیم با چند شرکت که در این باره فعالیت دارند صحبت کنید تا از رنج قیمت آگاهی پیدا کنید. به طور کلی مواردی که می تواند روی هزینه های پشتیبانی تاثیر داشته باشد به شرح زیر است:

  • روشی که قرار است اقدامات مربوط به پشتیبانی با آن انجام شود.
  • مدت زمان پاسخگویی به درخواست ها
  • میزان ساعات پاسخگویی پشتیبان در طول شبانه روز برای رسیدگی به درخواست های کاربران
  • میزان روزهایی که پشتیبان قادر به ارائه خدمات و سرویس به سایت می باشد
  • حضور یا عدم حضور پشتیبان در روزهای تعطیل رسمی
  • نوع پشتیبانی که قرار است برای سایت صورت بگیرد.

پشتیبانی سایت به چند دسته تقسیم می شود؟

با توجه به این که سایت ها فعالیت هایی متفاوت با دیگری انجام می دهند از این رو انتظار می رود که نوع مدیریت و پشتیبانی برای هر یک از آن ها نیز متفاوت باشد، به طور کلی پشتیبانی وب سایت ها به دسته های زیر تقسیم می شوند:

پشتیبانی سایت شرکتی

سایت هایی که به پشتیبان نیاز دارند معمولا اموراتی شامل بروز رسانی، برطرف سازی مشکلات فنی سایت، قرار دادن محتوا، پیگیری های مربوط به آن و… را به او واگذار می کنند، در این میان ممکن است برخی از شرکت ها انتظارات دیگری نیز از پشتیبان داشته باشند که با توجه به نیاز خود آن را مطرح خواهند کرد، اما با توجه به آمارهای به دست آمده معمولا تمامی شرکت ها بروز رسانی ها و قرار دادن محتوای مربوط به حوزه ی کاری خود را به پشتیبان می سپارند.

 

پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت فروشگاهی

حتما شما هم به سایت هایی که مانند یک فروشگاه آنلاین طراحی شده اند وارد شده اید، هر بخش از این فروشگاه ها به یک چیز خاص می پردازند، پشتیبان ها نیز باید در هر یک از این بخش ها بروز رسانی ها مدیریت را انجام دهند، بروز رسانی قیمت ها، موجودی کالاها، پشتیبانی فنی و… از جمله امورات مربوط به پشتیبانی سایت های فروشگاهی می باشد.

پشتیبانی سایت مجله ای یا محتوایی

سایت های مجله ای یا همان محتوایی اندکی با سایر سایت هایی که تاکنون ذکر کرده ایم متفاوت است از این نظر که نیاز به رعایت یکسری اصول دارد، به طور مثال یک تیم حرفه ای برای تولید محتوا لازم است، تولید محتوا باید به صورت مداوم ادامه داشته باشد و همچنین وجود یک هاستینگ نیز در این میان الزامی می باشد.

 

پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت شخصی

سایت های شخصی به یک برنامه ریزی خاص نیاز دارند از این نظر که باید در تایم های مشخصی بروز رسانی شوند، جالب است بدانید که پشتیبانی این نوع از سایت ها هزینه ی بسیار کمتری را به همراه دارد. اگر سایت شخصی دارید و می خواهید کسب و کار خود را به صورت چشم گیری ارتقا دهید توصیه می کنیم در خصوص اخبار روزانه به تولید محتوا بپردازید، البته می توانید با قرار دادن یک نظر سنجی از سلیقه مخاطبان خود مطلع شوید و به سمت و سوی علایق آن ها بپردازید.

آیا نیاز به مشاوره دارید؟؟!

فقط کافیست با شماره تماس 09359312383 تماس گرفته و از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا برخوردار شوید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

قیمت سئو سایت

قیمت سئو سایت

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تعرفه تولید محتوا

تعرفه تولید محتوا

برچسب ها


آخرین پروژه ها


تولید محتوای ویدیویی
تولید محتوای تصویری
قیمت سئو سایت
خدمات افزایش بازدید سایت
تولید محتوای متنی
تعرفه تولید محتوا