طراحی سایت گردشگری

طراحی سایت گردشگری

طراحی سایت گردشگری

مقدمه ای از طراحی سایت گردشگری

اگر هدف شما طراحی سایت گردشگری است یا این که می خواهید اطلاعات مفیدی در این زمینه داشته باشید، این مقاله به شما کمک زیادی خواهد کرد. طراحی سایت گردشگری نیز مانند هر سایت دیگری، از اصول و نکاتی برخوردار است که بهتر است آن را رعایت کنید وگرنه در این زمینه موفق نخواهید شد. بعضی از افراد تازه کار فکر می کنند طراحی همه وب سایت ها در هر زمینه ای تقریبا یکسان است و از قوانین ثابتی پیروی می کنند اما واقعا این چنین نیست و باید با توجه به کسب و کار و محیطی که قرار است برای آن وب سایت طراحی کنید، استراتژی های خاصی را در پیش بگیرید.

 

در این صفحه می خوانید :

نکات مهم در طراحی سایت گردشگری

نحوه کسب درآمد از یک وب سایت گردشگری

چگونه یک وب سایت گردشگری طراحی کنیم؟

مزیت های داشتن وب سایت گردشگری

مشکلات و چالش های  داشتن یک وب سایت گردشگری

 

نکات مهم در طراحی سایت گردشگری

سایت ها بر اساس نوع کاربردی که دارند، به صورتی خاص و مطابق با نیاز کاربران طراحی می شوند. برای این که طراحی سایت گردشگری شما بهترین کیفیت و بالاترین کارایی را داشته باشد، رعایت نکات زیر مفید است:

 

استفاده از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا

09359312383

 

ظاهر زیبا:

کسانی که اهل طبیعت و گردش هستند، دارای روحیات لطیف و عاشق زیبایی و رنگ بندی هستند. بنابراین شما باید در قدم اول بهتربن ظاهر و گرافیک را برای وب سایت گردشگری در نظر بگیرید. می توانید از تم ها و تصاویر طبیعت در وب سایت خود به کار ببرید.

 

بخش تصاویر:

فارغ از هر نوع کاربردی که در سایت گردشگری خود قرار است لحاظ کنید، یک بخش از سایت را به بخش گالری تصاویر اختصاص دهید و در آن تصاویر زیبای طبیعت و تصاویر تاریخی همراه با توضیحات را در گالری سایت قرار دهید تا مخاطبان زیادی جذب کنید.

طراحی سایت گردشگری

معرفی آثار تاریخی:

شما می توانید یک بخش از سایت را نیز جهت معرفی آثار باستانی و تاریخی در نظر بگیرید و اطلاعات تاریخی خوبی را به مخاطب انتقال دهید تا از این پس جهت مطالعه تاریخ و کسب اطلاعات در این زمینه، به وب سایت شما مراجعه کند.

 

معرفی جاهای دیدنی و تاریخی:

بعد از طراحی سایت گردشگری شما باید برای کاربران خود خدمات مختلفی فراهم کنید که یکی از این خدمات، معرفی جاهای دیدنی و تاریخی کشور است. در واقع شما با معرفی این مناطق تاریخی و دیدنی به کاربر، او را ترغیب می کنید که به این مناطق سفر کند.

 

بیشتر مطالعه کنید : هزینه طراحی سایت

 

بخش تورهای گردشگری:

شما می توانید تورهای گردشگری را برای مخاطب خود در نظر بگیرید و با پیشنهاد این تورها به مخاطب، باید او را ترغیب کنید که از تورهای شما جهت مسافرت استفاده کند.

 

قیمت مناسب:

برای این که مخاطبان زیادی را جذب کنید و آن ها را با تورهای خود به مسافرت بفرستید، باید قیمت های مناسبی داشته باشید و نسبت به قیمت های سایت های گردشگری دیگر، بالاتر نباشد. علاوه بر این می توانید در بازه های زمانی مختلف، تخفیف هایی را روی تورهای خود بگذارید.

 

همکاری با سایر شرکت ها:

برای این که مخاطبان و کاربران زیادی جذب کنید و افراد بیش تری سایت شما را بشناسند، می توانید با برخی از سایت ها و شرکت های دیگر همکاری کنید تا آن ها کاربران مناسب را به سایت شما هدایت دهند. بدین صورت که مثلا در یک سایت فروشگاهی که کاربر می رود و لباس کوه نوردی یا لوازم گردشگری می خرد، این فروشگاه می تواند به این کاربران تبلیغات سایت گردشگری شما را نیز معرفی کند. بنابراین شما از این نوع همکاری ها و تبلیغات باید حتما استفاده کنید.

طراحی سایت گردشگری

خدمات مناسب:

شما باید خدمات مناسبی را در تورهای گردشگری خود به کاربران ارائه دهید و صرفا هدف این نباشد که بیش تر تمرکز خود را در بخش طراحی سایت گردشگری بگذارید. شما باید شرایط مناسبی را در تورهای خود برای کاربران لحاظ کنید تا به یک تجربه شیرین برای آن ها تبدیل شود.

 

بخش پرداخت آنلاین:

شما می توانید لوازم گردشگری و محصولاتی که نیاز کاربر است را نیز در سایت قرار دهید و این چنین بخشی از وب سایت گردشگری شما نیز به یک فروشگاه کوچک تبدیل می شود تا کاربران محصولات مورد نیاز خود را نیز از سایت شما تهیه کنند.

 

بخش ارتباط با سایت:

یکی از موارد مهم در طراحی سایت گردشگری این است که کاربر با شما و سایت گردشگری شما در ارتباط باشد و اگر سوالی یا ابهامی دارد از طریق همین سایت آن را از شما بپرسد. بنابراین یک بخش جهت ارتباط با کاربر در نظر بگیرید تا کاربران با شما در ارتباط باشند.

 

بیشتر مطالعه کنید : طراحی سایت فروشگاهی

 

سئو مناسب:

بحث سئو یکی از بحث های بسیار مهم در هر وب سایتی می باشد و شما نیز می توانید سئو مناسب را برای طراحی سایت گردشگری خود لحاظ کنید. با این کار افراد زیادی به سایت شما دسترسی پیدا می کنند و در فضای اینترنت شما می توانید مخاطبان بیش تری داشته باشید.

 

بخش تبادل نظرات:

برای رشد بیش تر و جذب بیشتر کاربر، بهتر است که در قسمت معرفی آثار تاریخی و گردشگری، یک بخش تبادل نظر و گفتگو نیز برای کاربران در نظر بگیرید. با این کار کاربران می توانند زیر هر تصویر، دیدگاه و تجربیات خود را بگویند و با تبادل نظر و ارسال پیام بین کاربران، هم سئو سایت شما بالاتر می رود و هم کاربران بیش تری جذب می کنید.

 

بخش اخبار گردشگری:

شما می توانید یک بخش به عنوان بخش خبرنامه را به سایت خود اضافه کنید تا کاربران اخبار مربوط به گردشگری و تاریخی را از وب سایت شما بخوانند.

 

نحوه کسب درآمد از یک وب سایت گردشگری

هر وب سایتی که در اینترنت فعال است و دارای تعدادی کاربر است، می تواند از راه های مختلفی کسب درآمد کند. در طراحی سایت گردشگری نیز این امر صادق است و شما می توانید از روش های مختلف کسب درآمد کنید. برخی از این روش ها به صورت زیر است:

 

تبلیغات:

قرار دادن تبلیغات در وب سایت، یکی از ساده ترین و شناخته ترین راه ها جهت کسب درآمد از وب سایت گردشگری است. البته به این نکته دقت کنید که باید آمار بازدید سایت شما بالا باشد و دارای کاربران زیادی باشید تا سایت ها و کسب و کارهای دیگر به شما تبلیغ دهند تا شما در وب سایت خود قرار دهید.

طراحی سایت گردشگری

 

فروش لوازم گردشگری:

در بخش قبل نیز گفتیم که شما می توانید به راحتی یک بخش فروشگاهی کوچک جهت فروش محصولات گردشگری راه اندازی کنید و این چنین کاربران دیگر جهت خرید این محصولات، به سایت شما مراجعه می کنند.

 

معرفی هتل ها و مکان های جذاب:

شما می توانید با معرفی هتل ها  به کاربران جهت اقامت در آن یا معرفی برخی از مغازه های مختلف جهت خرید کردن یا حتی رستوران یا جاهای دیگر، آن ها را ترغیب کنید که از این مکان ها خرید کنند و در ازای آن، از صاحبان این مغازه ها و هتل ها مبلغی را جهت معرفی خدمات آن ها به کاربران دریافت می کنید.

 

چگونه یک وب سایت گردشگری طراحی کنیم؟

شما از روش های بسیار زیادی می توانید جهت طراحی سایت گردشگری استفاده کنید. در کل دو حالت وجود دارد، یا کار طراحی سایت گردشگری را به یک فرد خبره می سپارید یا این که خودتان آن را طراحی می کنید. اگر قرار باشد طراحی وب سایت را به یک شرکت یا فرد بسپارید، پس خیلی راحت می توانید این افراد یا شرکت ها را در اینترنت یا شبکه های اجتماعی پیدا کنید و کار را به آن ها واگذار کنید. اما اگر کار طراحی سایت گردشگری را خودتان قرار است انجام دهید پس باید برنامه نویسی و طراحی سایت یاد بگیرید که این پروسه کمی زمان بر است اما خب ارزشش را دارد. اما اگر می خواهید سریع تر طراحی سایت گردشگری خود را به اتمام برسانید و زیاد درگیر برنامه نویسی و مباحث طراحی سایت نشوید، می توانید از ابزارهای مدیریت محتوای سایت ساز مانند وردپرس استفاده کنید که این ابزار این امکان را به شما می دهد که بدون نیاز به برنامه نویسی، طراحی سایت گردشگری خود را در کم ترین زمان ممکن انجام دهید. حتی ساده تر از آن هم این است که از نرم افزارهای سایت ساز استفاده کنید که در کم ترین زمان ممکن و با قیمتی مناسب، می توانید کار طراحی سایت گردشگری خود را انجام دهید.

 

بیشتر مطالعه کنید : طراحی سایت شرکتی

 

مزیت های داشتن وب سایت گردشگری

شما در هر زمینه ای که به صورت حرفه ای کار کنید، قطعا مزیت ها و درآمدهای زیادی برای شما به دنبال دارد. در زیر مزیت های داشتن یک وب سایت گردشگری را به شما خواهیم گفت:

 

کار با سایر شرکت ها:

چون قرار است که شما در وب سایت گردشگری خود تورهای مسافرتی را برای کاربران در نظر بگیرید، بنابراین می توانید با ترمینال های اتوبوسرانی، فرودگاه ها، مراکز خرید و … در شهر های مختلف همکاری کنید و بابت کار با آن ها یا معرفی خدمات آن ها به کاربران خود، از آن ها هزینه تبلیغات بگیرید.

 

طراحی ساده سایت:

در واقع طراحی سایت گردشگری دارای پیچیدگی خاصی نیست و از همان ابتدا نیز می توانید بفهمید که چه بخش هایی را برای وب سایت در نظر بگیرید بنابراین زیاد درگیر توسعه نرم افزار نمی شوید.

 

قابل تبلیغ در همه جا:

یکی از مزیت های مهم طراحی سایت گردشگری و به طور کلی داشتن یک وب سایت گردشگری این است که تقریبا تبلیغات شما برای همه کاربران فضای مجازی مناسب است و شما در همه وب سایت ها می توانید تبلیغات سایت خود و تورهای گردشگری خود را قرار دهید. اما مثلا کسی که دارای یک وب سایت آموزش کنکوری یا دانشگاهی می باشد، دارای مخاطبان خاص و محدودی است اما کاربران سایت های گردشگری، همه مردم هستند و می توانید تورهای گردشگری خود را جهت تبلیغ در همه وب سایت ها قرار دهید.

طراحی سایت گردشگری

مشکلات و چالش های  داشتن یک وب سایت گردشگری

به این نکته دقت کنید که علاوه بر نکات مثبتی که برای طراحی سایت گردشگری و داشتن یک وب سایت گردشگری گفتیم، چالش ها و مشکلاتی نیز در این نوع سایت ها وجود دارد که حتما باید آن ها را مدنظر داشته باشید.

 

امنیت مسافران:

اگر شما تورهای مسافرتی برای کاربران خود در نظر می گیرید، بنابراین باید امنیت جانی آن ها و بیمه کردن آن ها در برابر حوادث فیزیکی را نیز در نظر داشته باشید. مثلا اتوبوس یا هواپیمایی که قرار است مسافران خود را با آن جابه جا کنید باید از امنیت خوبی برخوردار باشد و شما باید تجربه یک سفر خوب و رفاه کامل را به مسافران خود هدیه دهید.

مدیریت شهرها و مکان ها:

اگر تعداد تورهای شما زیاد باشد و هر بار تورهای مسافرتی به یک جای مختلف را برای کاربران خود در نظر داشته باشید، باید به این نکته فکر کنید که آیان مکان مورد نظر دارای امکانات مناسب است یا نه. یا این که شرایط جوی هوا برای روز سفر چگونه است و ده ها مورد دیگر که حتما باید در نظر داشته باشید.

 

مدیریت وسایل نقلیه:

فرقی نمی کند که شما برای سفر از اتوبوس یا هواپیما یا هر وسیله دیگری استفاده کنید، بلکه این مهم است که وسیله نقلیه بیمه داشته باشد یا دارای مشکل فنی نباشد که منجر به حادثه ناگواری برای مسافران شود. خلاصه این که باید وضعیت وسایل، راننده ماشین و تمام امکانات را بررسی کنید.

 

بیشتر مطالعه کنید : طراحی سایت خبری

 

لغو شدن سفر:

یکی از مشکلات مهمی که بعد از طراحی سایت گردشگری با آن مواجه می شوید، لغو شدن بعضی از سفرها است. حال این لغو شدن ها به دلیل مسائل فنی و مشکلاتی است که در شرکت شما به وجود می آید، یا به دلیل شرایط آب و هوایی یا محدودیت هایی خاص برای منطقه جغرافیایی می باشد. بنابراین شما باید برنامه و استراتژی هایی خاص برای این اتفاقات داشته باشید تا در صورت بروز آن ها، ضررهای مالی زیادی نکنید.

 

سخن پایانی:

در ابتدای کار، شما با نکات و مزیت های سایت های گردشگری آشنا شدید و چالش های آن را نیز فهمیدید و حالا با دانش بهتری در این زمینه قدم می گذارید. همیشه سعی کنید که بهترین خدمات را برای مسافران خود در نظر بگیرید و در ابتدای کار زیاد به هزینه ها و سود و زیان فکر نکنید، بلکه در ابتدا سعی بر جلب رضایت و جذب مشتری باشد.

آیا نیاز به مشاوره دارید؟؟!

فقط کافیست با شماره تماس 09359312383 تماس گرفته و از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا برخوردار شوید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

قیمت سئو سایت

قیمت سئو سایت

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تعرفه تولید محتوا

تعرفه تولید محتوا

برچسب ها


آخرین پروژه ها


تولید محتوای ویدیویی
تولید محتوای تصویری
قیمت سئو سایت
خدمات افزایش بازدید سایت
تولید محتوای متنی
تعرفه تولید محتوا