تولید محتوای ویدیویی

تولید محتوای ویدیویی

تولید محتوای ویدیویی

مقدمه ای در رابطه با تولید محتوای ویدیویی

تولید محتوای ویدیویی از دسته محتواهای پرکاربرد و تاثیر گذار روی مخاطب می باشد و در این چند سال اخیر به لطف فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، به یک محتوای مرسوم و پرکاربرد بین مخاطبان تبدیل شده است. یکی از ویژگی های بسیار مهم در تولید محتوای ویدیویی این است که می توانید در آن از انواع محتواها دیگر نیز استفاده کنید. یعنی شامل تولید محتوای متنی ، تولید محتوای تصویری ، محتوای صوتی و … می باشد. البته تعرفه تولید محتوای ویدیویی نسبت به سایر محتواها بالاتر می باشد و زمان بیش تری  نیز صرف تولید آن می شود. در این مقاله مطالب مفیدی در زمینه تولید محتوای ویدیویی، هزینه تولید محتوای ویدیویی، ویدیو مارکتینگ، ساخت ویدئو مارکتینگ و … را باهم بررسی و با این نوع محتوا آشنا می شویم.

 

در این مقاله می خوانید :

تعریف تولید محتوای ویدیویی

مزیت های تولید محتوای ویدیویی

تعرفه تولید محتوای ویدیویی

ساخت ویدئو مارکتینگ

نکات مهم جهت تولید محتوای ویدیویی

 

استفاده از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا

09359312383

 

تعریف تولید محتوای ویدیویی

به صورت کلی تعریف محتوا یعنی انتقال اطلاعات و دانش در حوزه ای خاص در قالب های متنی، تصویری، صوتی، ویدیویی و … به مخاطب می باشد که البته دارای اهداف و استراتژی های خاصی نیز می باشند. محتوای ویدیویی شامل هر نوع فیلم، کلیپ یا رسانه ویدیویی می باشد که درباره یک موضوع، مطالبی را به مخاطب انتقال می دهد. حال ممکن است در ویدیو از افراد و کاراکترهای خاصی جهت توضیح دادن این موضوع استفاده شود یا فقط صدای فرد گوینده همراه با تصاویر و ویدیوهای مربوطه باشد. مثلا نمونه فیلم های آموزشی که در بستر اینترنت وجود دارند یک نمونه از محتوای ویدیویی می باشند. حال این فیلم های آموزشی یا دارای هزینه می باشند یا رایگان در اختیار مخاطب قرار می گیرند، اگر پیج های آموزشی در شبکه های اجتماعی را مشاهده کرده باشید، متوجه خواهید شد که محتواهای ویدیویی زیادی به صورت رایگان در آن وجود دارند و شما می توانید مثلا در مورد هر نوع آموزشی که بخواهید، محتوای ویدیویی رایگان پیدا کنید.

تولید محتوای ویدیویی

مزیت های تولید محتوای ویدیویی

یکی از مهم ترین مزیت های تولید محتوای ویدیویی این است که شما می توانید از محتواهای مختلفی در آن استفاده کنید و تاثیر گذاری بیش تری روی مخاطب دارد. البته در مقابل این مزیت ها، هزینه تولید محتوای ویدیویی نسبتا بالاتر است. در زیر به مهم ترین مزیت های محتواهای ویدیویی اشاره خواهیم کرد:

تاثیرگذاری بیش تر: اگر اطلاعات دنیای بیرون به صورت تصویری یا ویدیویی در حافظه ما ذخیره شوند، ماندگاری بسیار بالا تری دارند. مثلا فرض کنید شما یک فیلم را چندین سال پیش دیده اید و بعد از گذشت چند سال قسمتی از آن را مشاهده می کنید، احتمالا بلافاصله آن را به یاد می آورید اما اگر برای امتحان کتابی را بخوانید، احتمالا بعد از گذشت چند روز بعد از امتحان، مطالب آن را فراموش می کنید، علت این موضوع نیز نحوه ذخیره سازی اطلاعات در مغز است که اگز تصویری باشد، ماندگار تر است. در تولید محتوای ویدیویی قضیه به همین صورت است، شما می توانید در جایگاه آن فیلم سینمایی قرار بگیرید و برای مدت بسیار طولانی در حافظه مخاطب باقی بمانید.

گستردگی اطلاعات: محتوای ویدیویی چون یک ویدیو است، بنابراین شما می توانید هر نوع محتوای دیگری را نیز در آن به کار ببرید. مثلا در ویدیو خود می توانید تصاویر، متن، صدا و … قرار دهید اما در محتواهای متنی این طور نیست. پس به این علت دست شما باز تر است تا محتواهای مختلفی و با اثر گذاری بالاتری در اختیار کاربر قرار دهید.

بستر مناسب: به جرات می توان گفت که بهترین بستر برای انتشار محتوای ویدیویی، شبکه های اجتماعی می باشند. خوبی شبکه های اجتماعی این است که اکثر مردم اطلاعات و مطالب خود را در این شبکه ها بدست می آورند و اطلاعات به سرعت بین آن ها پخش می شود. اگر شما نگاهی به پیج های پرمخاطب اینستاگرام بیندازید، متوجه می شوید که آمار مشاهده و بازدید محتواها بسیار بالا است و بعضی از محتواها تا چند میلیون بازدید هم دارند.

تولید محتوای ویدیویی

تبلیغات هدفمند: شما در حین تولید محتوای ویدیویی خود می توانید تبلیغات هوشمندی نیز انجام دهید و هنگام توضیح درباره موضوع، محصول یا خدماتی خاص، درباره محصولات یا خدمات خود یا افراد دیگر حرف بزنید و مخاطب را تشویق به استفاده از آن ها کنید. یا حتی با قرار دادن تصویر برند یا نام یک محصول می توانید این کار را بدون هیچ دردسری انجام دهید.

استفاده از افراد مهم در تبلیغ: یکی از روش هایی که تاثیر زیادی روی مخاطب می گذارد، استفاده از افراد مهم و معروف می باشد. مثلا شما می توانید افرادی که بین مخاطبان و حوزه کاری شما فعال هستند را انتخاب کنید و از آن ها در محتوای ویدیویی خود استفاده کنید یا حتی محتوای ویدیویی خود را به این افراد دهید تا برای شما تبلیغ کنند. این کار باعث می شود که کاربران زیادی به شما اعتماد کنند. اما این کار ممکن است هزینه تولید محتوای ویدیویی بالایی را برای شما در پی داشته باشد.

تعرفه تولید محتوای ویدیویی:

عوامل مختلفی بر روی هزینه تولید محتوای ویدیویی تاثیر گذار است و نمی توان به راحتی هزینه ثابتی را برای آن در نظر گرفت. در زیر عوامل مهمی که در تعرفه تولید محتوای ویدیویی موثر هستند را توضیح داده ایم.

نوع محتوا: عوامل به کار رفته در تولید محتوای ویدیویی، نقش بسیار مهمی در هزینه تولید محتوای ویدیویی دارند. مثلا اگر شما مایل باشید که در تولید محتوای ویدیویی خود ازافراد یا کاراکترهای مختلفی استفاده کنید، این کار نیاز به فیلمبرداری و تدوین و … دارد و برای شما هزینه بر خواهد شد. یا مثلا فرض کنید شما می خواهید فقط در یک بازه مشخص، محتواهای ویدیویی مختلفی درباره ویدیو مارکتینگ تولید کنید که این کار هزینه نسبتا پایین تری دارد چون  از افراد و شخصیت ها در محتوای ویدیویی خود استفاده نکرده اید و فقط صدای آن جهت توضیح موضوع کفایت می کند.

عنوان محتوا: اگر عنوان محتوا عمومی باشد، هزینه آن معمولی است اما اگر شما بخواهید در زمینه ای تخصصی تولید محتوای ویدیویی انجام دهید، هم زمانبر خواهد بود و هم هزینه های بیش تری برای شما در پی خواهد داشت.

تولید محتوای ویدیویی

تجهیزات فیلمبرداری: اگر به صورت حرفه ای و در فضاهای مختلف تمایل به تولید محتوای ویدیویی خود داشته باشید، این کار تجهیزات زیادی لازم دارد و هزینه بیش تری نیز برای شما در پی خواهد داشت.

شرکت تولید محتوا: هرچقدر شرکت یا گروه تولید محتوا باسابقه تر باشد، احتمالا برای شما هزینه بالایی در پی خواهد داشت. مثلا اگر شرکتی به صورت تخصص روی تولید محتوای ویدیویی کار کند، هم در کار خود متخصص تر است و هم تعرفه تولید محتوای ویدیویی بالاتری دارد.

ویدیو مارکتینگ:

ویدیو مارکتینگ یا همان بازاریابی ویدیویی یکی از شاخه های بازاریابی اینترنتی می باشد که هدف آن استفاده از فیلم یا ویدیو جهت تبلیغات می باشد در واقع دراین روش تبلیغات به صورت ویدیو به مخاطب ارائه داده می شود. مثلا فرض کنید که شما دارای یک فروشگاه الکترونیکی هستید، جهت تبلیغ محصولات خود می توانید از ویدیو مارکتینگ استفاده کنید. بدین صورت که ویدیوهای کوتاهی تولید کنید که در آن از خواص محصولات و مزیت آن ها بگوید سپس به مخاطب بگویید که جهت استفاده از این محصولات، می توانند به فروشگاه الکترونیکی شما مراجعه کنند و این چنین هم در مورد محصولات محتوای مفید تولید کرده اید و هم برای محصولات فروشگاهی خود از طریق ویدیو مارکتینگ، تبلیغات هوشمندانه ای انجام داده اید. البته نکته مهم در ویدیو مارکتینگ این است که نباید زمان ویدیو زیاد باشد و مخاطب رغبتی به تماشای آن نداشته باشد، بلکه باید در کوتاه ترین زمان ممکن، اثر بخش ترین محتوا را در اختیار او قرار دهید.

ساخت ویدئو مارکتینگ:

جهت ساخت ویدئو مارکتینگ، راه ها و ابزارهای بسیار زیادی وجود دارد و شما با یاد گرفتن آن ها می توانید بدون نیاز به کسی، ساخت ویدئو مارکتینگ را خودتان به تنهایی انجام دهید. مهم ترین ابزارهایی که جهت ساخت ویدئو مارکتینگ یا تولید محتوای ویدیویی وجود دارند به شرح  زیر هستند:

اپلیکیشن های موبایل: برای ساخت ویدئو مارکتینگ اپلیکیشن های مختلفی وجود دارند که شما با نصب آن روی تلفن همراه خود می توانید حتی از گوشی خود برای فیلم برداری و از اپلیکیشن روی آن نیز جهت ساخت ویدئو مارکتینگ استفاده کنید که هیچ هزینه ای نیز برای شما در پی نخواهد داشت.

نرم افزارهای ویرایش ویدئو ویندوزی: اگر بخواهید برای ساخت ویدئو مارکتینگ از ابزارهای حرفه ای و تخصصی تری استفاده کنید، می توانید از نرم افزارهای معروف قابل نصب روی کامپیوتر استفاده کنید. تعداد این نرم افزارها بسیار زیاد می باشد که با یک جستجو در اینترنت می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. اکثر این نرم افزارها نیز رایگان هستند.

نرم افزارهای ویرایش عکس: معروف ترین نرم افزار ویرایش و کار با تصاویر، نرم افزار فتوشاپ می باشد که شما می توانید تصاویری که قرار است در ساخت ویدئو مارکتینگ خود مورد استفاده قرار دهید را با این نرم افزار طراحی کنید.

تولید محتوای ویدیویی

نرم افزارهای ویرایش صدا: صدای دلنشین و با کیفیت، یکی از عامل های جذب مخاطب می باشد و شما در تولید محتوای ویدیویی خود لازم است که صدای خود را ویرایش و با استفاده از فیلترهای مناسب، نویز آن را بگیرید و یک صدای خوب و باکیفیت را به مخاطب هدیه دهید.

نکات مهم جهت تولید محتوای ویدیویی:

تا الان دریافتیم که محتوای ویدیویی اثر بخشی بیش تری روی مخاطب دارد و تعرفه تولید محتوای ویدیویی نیز به مراتب بالا است. اگر شما خودتان قصد تولید محتوای ویدیویی و ساخت ویدئو مارکتینک دارید، نکات زیر می توانند به شما کمک کنند:

زمان کوتاه: سعی کنید در کم ترین زمان؛ محتوای ویدیویی با کیفیتی را به مخاطب ارائه دهید. البته باید مدت زمان به صورت استاندارد رعايت شود یعنی نه زمان ویدیو کوتاه باشد نه این که زیاد باشد.

استراتژی تولید محتوای ویدیویی: در محتواهای ویدیویی خود سعی کنید یک استراتژی خاص و هدفمند را پیش ببرید. مثلا می توانید هر چند وقت یک بار با انتشار محتواهای با کیفیت، خودتان را در بین جامعه آماری متخصصین معروف کنید. یعنی کاربران به عنوان یک متخصص به شما نگاه می کنند یا مثلا می توانید جهت فروش محصولات یا خدمات خود، استراتژی های خاصی را در ویدیو خود دنبال کنید که منجر به فروش بیش تر محصولات شما شود.

تدوین حرفه ای: تا حد امکان سعی کنید که با استفاده از نرم افزارها و اپلیکیشن های ویرایش فیلم، ویدیوهای خود را به صورت حرفه ای مونتاژ و تدوین کنید تا جلب توجه کند و نظر مخاطب را جلب کند.

هشتگ مناسب: سعی کنید از هشتگ های با معنی و مناسب جهت تولید محتوای ویدیویی خود استفاده کنید تا کاربران به راحتی به محتواهای شما دسترسی داشته باشند. اگر بعد از تولید محتوای ویدیویی، صرفا می خواهید در شبکه های اجتماعی آن را منتشر کنید، بهتر است استفاده از شبکه های اجتماعی را به صورت تخصصی تر یاد بگیرید.

تولید محتوای ویدیویی

کار با شبکه های اجتماعی: مهم ترین بستر انتشار محتوای ویدیویی، شبکه های اجتماعی هستند، بنابراین بهتر است که کار با این شبکه ها را یاد بگیرید تا به صورت تخصصی تر در این شبکه ها فعالیت کنید و بتوانید از طریق محتواهای خود، به اهدافتان برسید. امروزه دانش استفاده و کار با شبکه های اجتماعی یک مزیت مهم محسوب می شود و دوره های آموزشی مختلفی نیز وجود دارد که حتما سعی کنید از آن ها استفاده و دانش خود را بالا ببرید.

سخن پایانی:

در این مقاله با نکات مهمی در زمینه تولید محتوای ویدیویی آشنا شدیم و همچنین مزیت های مهم و هزینه های آن را نیز تا حدودی بررسی کردیم. در تولید محتوای ویدیویی باید دانش خود را به مراتب بالاتر ببرید چون تولید آن نسبت به سایر محتواها سخت تر و زمانبر تر می باشد. می توانید برای شروع کار از نرم افزارهای معروف و حرفه ای در این زمینه استفاده کنید و با یک استاندارد و قالب خاص، کارهای خود را پیش ببرید. دقت کنید که کار با شبکه های اجتماعی را حتما یاد بگیرید چون برای رشد بیشتر کسب و کارتان، به ناچار باید محتوای ویدیویی خود را در این بستر نیز منتشر کنید. برای شروع می توانید از دیگران الگو برداری کنید و به صورت مداوم تلاش کنید.

آیا نیاز به مشاوره دارید؟؟!

فقط کافیست با شماره تماس 09359312383 تماس گرفته و از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا برخوردار شوید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

قیمت سئو سایت

قیمت سئو سایت

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تعرفه تولید محتوا

تعرفه تولید محتوا

برچسب ها


آخرین پروژه ها


تولید محتوای ویدیویی
تولید محتوای تصویری
قیمت سئو سایت
خدمات افزایش بازدید سایت
تولید محتوای متنی
تعرفه تولید محتوا