طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

مقدمه ای در رابطه با طراحی سایت

با حرکت کسب و کارها از فضای سنتی به فضای آنلاین، طراحی سایت خیلی می تواند در موفقیت و فروش این کسب و کارها موثر باشد. در واقع کاربر از طریق همین سایت شما هست که با کسب و کار شما ارتباط برقرار می کند و اگر شما از روش های نوین جهت طراحی سایت خود استفاده نکنید یعنی ظاهر آن خوب نباشد، کار کردن با آن سخت باشد یا سرعت آن کند باشد، به میزان قابل توجهی در میزان فروش یا سودآوری کسب و کار شما تاثیر خواهد گذاشت. در این مقاله سعی می کنیم نکاتی مفید را جهت طراحی یک سایت خوب به شما دوستان بگوییم. البته قرار نیست که ما در زمینه برنامه نویسی آن وارد شویم، بلکه نکاتی که اگر آن ها را بدانید، در آینده با مشکلات کمتری در زمینه طراحی سایت خود روبرو خواهید شد.

 

در این صفحه می خوانید :

طراحی وب سایت خود را به کی بسپاریم؟

اگر شما برای کسب و کار خود نیاز به یک وب سایت داشته باشید، در قدم اول باید به این فکر کنید که  برای ساخت سایت خود، باید کار را به چه شرکت ها یا چه افرادی بسپارید و یا کدام یک بهتر هستند.

 

استفاده از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا

09359312383

 

فریلنسر:

کلمه فریلنسر این روزها زیاد به گوش می خورد و معنی ساده آن این است که افرادی که از دانش تخصصی در یک حوزه خاص مثلا برنامه نویسی و طراحی سایت برخوردار هستند و اعلام آمادگی جهت گرفتن پروژه می کنند. معمولا این افراد قیمت پایین تری نسبت به شرکت های دولتی یا خصوصی معروف دارند و البته بعضی فریلنسرها هم هستند که خیلی در کار خود متخصص هستند و هزینه بالاتری نسبت به شرکت ها دارند. این افراد را می توانید در شبکه های اجتماعی، سایت های شخصی خودشان و مخصوصا در سایت هایی که مخصوص افراد فریلنسر هستند پیدا کنید. خوبی سپردن پروژه به این افراد این است که هزینه پایینی دارند اما شاید از تخصص کم تر برخوردار باشند.

شرکت های معتبر:

یکی از راه های رایج و مطمئن این است که طراحی سایت خود را به شرکت های معتبری که در این زمینه وجود دارند بسپارید و می توان گفت که تقریبا مطمئن هستید که کار شما با حساسیت بیش تر و توسط افراد حرفه ای انجام می شود اما احتمالا هزینه بالاتری نیز در پی خواهد داشت.

طراحی سایت در تهران:

متاسفانه یا خوشبختانه تقریبا اکثر دانشگاه ها و شرکت های معتبر و افراد حرفه ای، در تهران وجود دارند و اگر برای شما نیز مقدور است، می توانید کار طراحی سایت خود را به این افراد یا شرکت ها که در زمینه طراحی سایت در تهران فعالیت می کنند بسپارید. البته به این نکته توجه فرمایید که هر شرکت یا فرد متخصصی که در تهران وجود دارد، لزوما در کار خود متخصص نیست و بسیاری از شرکت ها یا حتی افراد در شهرستان هستند که هم سابقه کار و هم از لحاظ تخصص از نمونه های مشابه در تهران بهتر هستند. اما به صورت کلی، شرکت های  طراحی سایت تهران از اعتبار نسبتا بالاتری برخوردار هستند.

طراحی سایت

چه نکاتی را جهت طراحی وب سایت در نظر بگیریم؟

اگر شما در زمینه طراحی سایت تا حدودی تخصص دارید و با بعضی از تکنولوژی های آن آشنایی دارید، پس احتمالا بهتر می توانید با شرکت مورد نظر جهت ساخت سایت ارتباط برقرار کنید. اگر شرکت طراحی سایت یا فرد فریلنسر متوجه شود که شما در زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت اطلاعات کافی ندارید، آن طوری که برای آن ها راحت تر و سریع تر باشد پروژه شما را انجام می دهند و اگر کسب و کار شما در آینده رشد کرد و خواستید بخش های مختلفی به سایت اضافه کنید، شاید این کار خیلی سخت و پرهزینه باشد یا اصلا امکان پذیر نباشد. مثلا اگر قرار است که یک سایت شخصی جهت قرار دادن محتوا و مطالب خود طراحی کنید، پس بهتر است که به شرکت یا فرد مورد نظر بگویید که از وردپرس برای طراحی سایت شما استفاده کند چون هم سریع تر و هم ارزان تر است. اگر قرار است که یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای داشته باشید و به مرور زمان نیز آن را گسترش دهید، یکی از رایج ترین گزینه ها Asp.Net MVC یا Asp.Net Core می باشد که برای این کار بسیار مناسب است. اگر قرار است که سایت شما در زمینه هوش مصنوعی و الگوریتم های داده کاوی فعالیت کند و یک نرم افزار تحت وب در این زمینه توسعه داده شود، بهترین گزینه استفاده از فریم ورک جانگو (Django) و زبان برنامه نویسی پایتون می باشد.

بیاید کمی این مثال آخر را بررسی کنیم. فرض کنید ایده شما در زمینه ساخت وب سایت  به این صورت باشد:  ” یک وب اپلیکیشن پیش بینی بیماری آلزایمر” یا مثلا “تشخیص بیماران دارای ویروس کرونا یا کوید-19 از روی تصاویر قفسه سینه”. چون سایت شما  قرار است که پردازش های هوش مصنوعی انجام دهد پس باید بدانید که بهترین زبان برنامه نویسی برای این کار، زبان پایتون و تحت فریم ورک Django می باشد و اگر شما این نکته را ندانید و با استفاده از ابزارهای دیگه سایت را توسعه دهید، قطعا در آینده با مشکل مواجه خواهید شد چون زبان پایتون، تمامی کتابخانه های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را دارد اما زبان های دیگر در حد پایتون در این زمینه قوی نیستند و یا کار کردن با آن ها خیلی سخت تر می باشد.  بهتر است که در ابتدای کار مشخص کنید که قرار است چه خدماتی را به صورت آنلاین ارائه دهید و طبق آن از بهترین ابزار موجود استفاده کنید.

چه شرکت هایی را برای طراحی سایت انتخاب کنیم؟

زمانی که نسبت به اهداف کسب و کار خود مطمئن شدید و با ابزارهای مناسب در زمینه ساخت سایت تا حدودی آشنا شدید، بهتر است که یک شرکت خوب در زمینه طراحی وب سایت انتخاب کنید که ما در این جا نکات مفیدی را جهت انتخاب شرکت طراحی سایت در تهران یا هر جای دیگری به شما خواهیم گفت.

سابقه شرکت: بهتر است که کار ساخت سایت خود را به شرکت هایی که سابقه فعالیت بالایی در این زمینه دارند بسپارید چون این شرکت ها در طول زمان تجربه کافی را به دست آورده اند و مطمئن تر می باشند.

طراحی سایت

رزومه افراد شرکت: هسته اصلی یک شرکت را  افراد متخصص آن تشکیل می دهند پس اگر در یک شرکت هرچقدر افراد متخصص و با تجربه وجود داشته باشند، جایی مطمئنی جهت طراحی وب سایت شما می باشد.

داشتن مجوز طراحی وب سایت: هنگام سپردن پروژه به یک شرکت، بررسی کنید که آیا این شرکت مجوز لازم را در این زمینه دارد یا نه.

متمرکز در یک زمینه: بهتر است که پروژه طراحی وب سایت خود را به شرکت های طراحی سایت در تهران یا هر شهر دیگه ای بسپارید که در یک یا چند حوزه خاص فعالیت می کنند. تجربه نشان داده که شرکت های متمرکز در یک یا چند حوزه مرتبط، قابل اعتماد تر نسبت به شرکت هایی هستند که در همه زمینه ها پروژه انجام می دهند.

پشتیبانی محصول: هنگامی که جهت ساخت سایت خود به یک شرکت مراجعه کردید، سعی کنید که از آن ها پشتیبانی بعد از محصول هم بخواهید. چون اگر در آینده سایت شما با مشکلی مواجه شود، این شرکت در قبال آن مسئول است و مشکل شما را برطرف می کند اما اگر شرکت مورد نظر پشتیبانی سایت شما را به عهده نگیرد، هنگام بروز مشکل در سایت، برای شما بسیار پرهزینه و زمان بر خواهد شد.

سئو سایت:

یکی از نکات بسیار مهم موفقیت کسب و کار شما این است که تعداد افراد زیادی به سایت و محصولات شما دسترسی داشته باشند. اگر شما قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی را داشته باشید و بخواهید که در بستر اینترنت نیز محصولات خود را بفروشید و کسب درآمد کنید، قطعا در ابتدای کار با مشکلات زیادی مواجه می شوید که یکی از مهم ترین آن بحث سئو سایت است. تعریف ساده سئو به این صورت است که با انجام تکنیک های مناسب و رعایت قوانین مفید، کاری کنیم که کاربران زیادی به سایت و محصولات ما دسترسی داشته باشند. پس اگر فروشگاه اینترنتی شما دارای سئو مناسبی نباشد، در بین این همه فروشگاه اینترنتی که وجود دارد گم می شود و اصلا کاربران آن را پیدا نمی کنند. پس نتیجه مهمی که می توان گرفت این است که همزمان با طراحی سایت خود، بخش سئو آن را نیز به شرکت مورد نظر یا شرکتی دیگر بسپارید.  خوشبختانه شرکت های طراحی سایت تهران یا بعضی شهرهای بزرگ، در زمینه سئو بسیار خوب عمل می کنند و به شما کمک می کنند تا کسب و کارتان به سرعت در فضای آنلاین رشد کند.

چارچوب یک وب سایت کامل:

تقریبا همه سایت هایی که وجود دارند، دارای یک چارچوب خاص و شامل تکنولوژی های نسبتا مشابهی هستند که آن ها را در زیر برای شما معرفی می کنیم.

طراحی سایت

بخش Back-End سایت:

در واقع واحد منطق و برنامه ریزی یک سایت در این بخش قرار دارد. مثلا هنگامی که شما در سایتی ثبت نام می کنید، اطلاعات شما در پشت پرده سایت بررسی و اعتبار سنجی می شود و در صورت نبود مشکل، شما عضو سایت می شوید.

بخش Front-End سایت:

تمام صفحات و ظاهر سایت و کلا هر چیزی که بعد از ورود به سایت می بینید، مربوط به این بخش است. در واقع وظیفه کسی که در این زمینه فعالیت می کند، پیاده سازی صفحات و گرافیک سایت می باشد.

طراحی سایت

پایگاه داده:

مهم ترین بخش طراحی سایت شامل پایگاه داده آن است که وظیفه ایجاد و مدیریت آن بر عهده کسی است که در بخش Back-End فعالیت می کند. یک فروشگاه اینترنتی را در نظر بگیرید که شامل تعداد زیادی محصول با مشخصات آن ها می باشد. در واقع لیست تمام این محصولات همراه با جزییات آن در پایگاه داده ذخیره می شود.

زبان برنامه نویسی:

بخش منطق و برنامه ریزی یک طراحی سایت را زبان برنامه نویسی آن انجام می دهد. در واقع با یک زبان برنامه نویسی می توانید ارتباط بین بخش های مختلف سایت را برقرار و منطق کارکرد آن را پیدا سازی کنید

فریم ورک:

برای طراحی سایت، باید از یک فریم ورک مناسب استفاده کنید تا بتوانید سایت خود را بهتر توسعه دهید. در واقع فریم ورک یک محیط نرم افزاری است که شما در آن می توانید از تمام تکنولوژی هایی که در زمینه ساخت سایت وجود دارند استفاده کنید و سایت خود را ایجاد کنید. در این بخش می توانید با استفاده از یک زبان برنامه نویسی، ارتباط بخش های مختلف سایت را برقرار کنید.

راز موفقیت وب سایت های معتبر:

راز موفقیت برخی از سایت های قدیمی و معتبر چیست؟ شاید مهم ترین مزیت این سایت ها، کشف نیاز کاربر و ارائه خدمات مناسب جهت رفع این نیازها می باشد. هدف فقط طراحی یک سایت نیست شما باید برای مخاطبان خود خدمات با کیفیت ارائه دهید و علاوه بر این، باید در طول زمان این خدمات را نیز بهتر و به آن اضافه کنید. این خیلی مهم است که شما در طول زمان خدمات و امکانات سایت خود را گسترش دهید. اگر نگاهی به سایت های معتبر بیندازید مشاهده می کنید که همیشه در حال رصد مشتری یا مخاطب و ارائه خدمات جدید به او هستند.

طراحی سایت

فرهنگ غلط در طراحی سایت:

متاسفانه در ایران شغل برنامه نویس ها و مخصوصا کسانی که در زمینه طراحی وب سایت فعالیت می کنند، زیاد جا نیفتاده است و مشابه آن، کسانی که تصمیم دارند برای کسب و کار خود یک سایت طراحی کنند، ارزش یک سایت و مخصوصا کسب و کار آنلاین را زیاد درک نمی کنند. بعضی افراد فکر می کنند که طراحی سایت مانند فتوشاپ است و نباید هزینه زیادی به توسعه دهندگان وب سایت دهند. در واقع یک وب سایت، یک نرم افزار تحت وب و آنلاین است که قرار است به کاربران شما در بستر اینترنت خدماتی ارائه دهد. پس کاربر در مرحله اول وب سایت شما را می بیند و این وب سایت شما است که کسب و کار شما را به دنیا معرفی می کند پس هر چقدر روی آن حساس باشید، باز هم کم است. بنابراین باید بیش تر قدر کسانی که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنند را بدانیم و فراموش نکنیم که برنامه نویسی یکی از پردرآمدترین شغل ها در کشورهای اروپایی است و حتی بالاتر از پزشکی.

سخن پایانی:

در این مقاله سعی کردیم نکاتی مفید درباره طراحی سایت، شرکت های فعال در زمینه برنامه نویسی و برخی از تفاوت های شرکت های طراحی سایت تهران و بقیه شهرها را ذکر کنیم و انتظار می رود که شما با خواندن این مقاله، تا حدودی با این حوزه آشنا شده باشید و به ارزش یک وب سایت خوب و تاثیری که روی کسب و کار می گذارد پی برده باشید.

آیا نیاز به مشاوره دارید؟؟!

فقط کافیست با شماره تماس 09359312383 تماس گرفته و از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا برخوردار شوید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

قیمت سئو سایت

قیمت سئو سایت

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تعرفه تولید محتوا

تعرفه تولید محتوا

برچسب ها


آخرین پروژه ها


تولید محتوای ویدیویی
تولید محتوای تصویری
قیمت سئو سایت
خدمات افزایش بازدید سایت
تولید محتوای متنی
تعرفه تولید محتوا