سوشال مدیا ( بازاریابی شبکه های اجتماعی)

سوشال مدیا ( بازاریابی شبکه های اجتماعی)

سوشال مدیا ( بازاریابی شبکه های اجتماعی)

آیا می دانید بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست و با چه هدفی انجام می شود؟ با ما همراه باشید.

 بر خلاف تصور  درصد بسیاری از افراد جامعه راه اندازی سیستم  و استفاده کردن از تمامی استراتژی های موجود در بازاریابی شبکه های اجتماعی (سوشال مدیا) به کمک گرفتن از افراد  متخصص و حرفه ای در این زمینه  نیاز دارد.  با گذشت چند سال از راه اندازی شبکه های اجتماعی و استفاده ی افراد از این بستر برای بازاریابی و  افزایش سطح فروش و یا برندینگ، هنوز هم تعداد بسیاری از افراد وجود دارند که از چیستی  این نوع بازاریابی و مزیت های آن اطلاع کاملی ندارند.

 

در این مقاله می خوانید :

 

همراهان عزیز ما قصد داریم در این مقاله به بررسی موضوع جذاب  بازاریابی شبکه های اجتماعی بپردازیم و هر آنچه که در ارتباط با این نوع بازاریابی وجود دارد همانند اهداف آن، مزیت ها و… مورد بررسی قرار دهیم. پس شما همراهان عزیز می توانید با  مطالعه ی این مقاله پاسخ رایج ترین سوال های مرتبط خود را دریافت کنید. با ما همراه باشید.

 

استفاده از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا

09359312383

 

 مدت زمان زیادی از تغییر نگاه های افراد به شبکه های اجتماعی و کاربرد اصلی آن ها می گذرد. بسیاری از افراد به  شبکه های اجتماعی به دید  یک پلتفرم تبلیغاتی نگاه می کنند و این تغییر دید ها نیز دلایل خاص خود را دارد. توجه داشته باشید که همه روزه به تعداد استفاده کننده های اینترنت و شبکه های اجتماعی سوشال مدیا افزوده می شود و این بهترین شرایط برای استفاده کردن از چینی شرایطی و تبلیغات گسترده می باشد.

سوشال مدیا

بازاریابی سوشال مدیا  چیست و چگونه انجام می شود؟

قبل از این که به بررسی هر موضوع و یا عبارت خاصی بپردازیم بهتر است یک تعریف کلی  و بسیار ساده در ارتباط با چیستی بازاریابی شبکه های اجتماعی ارائه دهیم تا علاوه بر دریافت  بهتر مطالب شرح داده شده در ادامه، لزوم استفاده از آن را برای افزایش رونق کسب  درک کرده و دریافت کنید.

به بیان کاملا ساده و قابل فهم بازاریابی شبکه های اجتماعی یا همان Social Media Marketing  به  استفاده کردن از یکسری تکنیک های خاص و ویژه   از شبکه های اجتماعی با هدف بازاریابی  گفته می شود.  شرکت های فعال در زمینه دیجیتال مارکتینگ با استفاده از پلتفرم های مختلف اجتماعی به برقرار کردن ارتباط با مخاطب های خاص یک محصول و یا خدمت برندینگ و در بسیاری از مواقع افزایش سطح فروش یک محصول کمک می کنند. افراد با هدف های مختلفی از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (سوشال مدیا) استفاده می‌کنند و به طور معمول نتایج مطلوبی را دریافت می‌ کنند. البته نکته که در این فعالیت ها از اهمیت بوده و باید مورد توجه ویژه قرار گرفته شود این است که از مشاور دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی شبکه های اجتماعی با چه میزان تجربه و مهارتی کمک گرفته می‌ شود.

همانطور که اطلاع دارید تمامی افراد اعم از خانم، آقا، پیر،  جوان  و… شبکه‌های اجتماعی با استفاده از گوشی های هوشمند تبلت ها سیستم و غیره استفاده می کنند و با یکدیگر در ارتباط می باشند. از رایج ترین و محبوب ترین رسانه های اجتماعی که توسط افراد مورد استفاده قرار گرفته می شود می توان به فیسبوک، اینستاگرام،  توییتر،  پینترست، اسنپ چت و… اشاره کرد.

سوشال مدیا

بهره گیری از بازاریابی شبکه های اجتماعی ( سوشال مدیا ) چه مزیت هایی دارد؟

استفاده کردن از شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های آن به یکی از معمول ترین فعالیت هایی که افراد در طول شبانه روز به آن مشغول هستند تبدیل شده است. شاید شما هم در طول شبانه‌ روز ساعت های مختلفی را استفاده کردن از شبکه‌های اجتماعی می‌ پردازید بدون اینکه به مدت زمان آن توجه خاصی داشته باشید. بنابراین اینترنت و سوشال مدیا به یکی از بهترین بسترها برای تبلیغات و رونق بخشیدن به یک کسب و کار تبدیل شده است و تقریباً تمامی افراد از آن برای برندینگ افزایش سطح فروش و غیره استفاده می کنند.

نکته ای که در این ارتباط وجود دارد و حائز اهمیت است این است که هر برند و کسب و کاری با توجه به نیاز خود ماهیت شغلی نوع مخاطب رنج سنی مخاطب و غیره از سوشال مدیا استفاده کند. همانطور که اطلاع دارید استفاده کردن از بازاریابی شبکه های اجتماعی و مزیت های فراوانی دارد و این مزیت ها زیاد هستند که سبب شده کسب و کارهای مختلف از این شیوه تبلیغ و بازاریابی استفاده کنند.

مهم ترین و برترین مزیت‌های استفاده کردن از بازاریابی و تبلیغ شبکه های اجتماعی(سوشال مدیا) به دست می ‌آید عبارت اند از:

 • سطح آگاهی مخاطبان یک محصول یا خدمت را افزایش دادن
 • تولید کردن سرنخ ها با کیفیت و کارایی بالا
 • افزایش نرخ تبدیل مشتری های بالقوه به مشتری های بالفعل یا به عبارتی افزایش سطح و نرخ تبدیل.
 • برقرار کردن ارتباطی عمیق و بلند مدت بین مخاطبین و شرکت یا ارائه دهنده خدمت
 • طول محتوای مناسب و افزایش سطح ورودی وبسایت و در نهایت بهبود رتبه گوگل
 • سطح وفاداری مشتریان را به مقدار قابل توجهی افزایش داده
 • ارزش افزوده به مقدار قابل توجهی ایجاد می‌شود.
 • اعتبار برند را بهبود می‌ بخشد.
 • اثربخشی مطلوبی دارد.
 • بهترین حالت ممکن می توان به رفتار شناسی مشتری پرداخت.
 • قابلیت سازی برند را دارا است.
 • و…

بازاریابی شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی (سوشال مدیا) چگونه انجام می شود؟

در قسمت های قبل به مزیت استفاده کردن از بازاریابی شبکه های اجتماعی و شرح آن پرداختیم. در این قسمت از مقاله می خواهیم به شرح چگونگی استفاده کردن از تبلیغات در شبکه های اجتماعی به پردازیم.  با ما همراه باشید تا با مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

همانطور که اطلاع دارید استفاده کردن از سوشال مدیا می ‌تواند اطلاعات انسان را به روز و به راحتی اخبار های روز را ارائه دهد. بیان کاملاً ساده هر فرد که شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام، واتساپ تلگرام و… استفاده می کند می ‌تواند به روزترین اخبار را به صورت آنلاین دریافت کند. این موضوع مهم ترین دلیل استفاده کردن افراد برای ارائه تبلیغات در شبکه اجتماعی می باشد که انجام دادن چنین فعالیت‌هایی به تخصص و مهارت خاصی نیاز دارد و هر فردی بدون داشتن مهارت می ‌تواند از این بستر  بهره لازم و کافی را ببرد.

تفاوت بین تبلیغات و بازاریابی شبکه های اجتماعی (سوشال مدیا)

برخلاف تصور بسیاری از کاربران تبلیغات و بازاریابی در شبکه های اجتماعی یکی نیستند و تفاوت‌های بسیاری دارند. به بیان کاملا ساده برای پیشبرد یک کسب و کار به استفاده کردن از استراتژی خاصی در دنیای مجازی و در نهایت بازاریابی در شبکه های مجازی مختلف نیاز می باشد. با استفاده از بازاریابی در شبکه های اجتماعی به بهترین حالت ممکن مخاطبین یک محصول یا خدمت مشخص می شود. تبلیغات یکی از روش ها و تکنیک هایی است که در این شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار گرفته می شود.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

تبلیغات در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

استفاده کردن از اپلیکیشن اینستاگرام و تبلیغ هایی که در آن به صورت گسترده انجام می شود به یکی از برترین و مناسب ترین راه های تبلیغات تبدیل شده است. برخلاف تصور بسیاری از افراد استفاده کردن از اینستاگرام و ارائه تبلیغات در آن به یک سری از مهارت ها و اصول و قواعد نیاز دارد تا بتواند بهترین بازدهی یا همان فیدبک را ارائه دهد.

از مهم ترین ویژگی های رسانه اجتماعی اینستاگرام دارد و باید مورد توجه ویژه قرار گرفته شود این است که محتوای موجود در این برنامه به صورت معمول و رایج تصویر و ویدئو است و مبنای کار نیز بر روی محتواهای بصری انجام می شود.

آیا نیاز به مشاوره دارید؟؟!

فقط کافیست با شماره تماس 09359312383 تماس گرفته و از مشاوره های رایگان کارشناسان استودیو سیمیا برخوردار شوید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

قیمت سئو سایت

قیمت سئو سایت

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تعرفه تولید محتوا

تعرفه تولید محتوا

برچسب ها


آخرین پروژه ها


تولید محتوای ویدیویی
تولید محتوای تصویری
قیمت سئو سایت
خدمات افزایش بازدید سایت
تولید محتوای متنی
تعرفه تولید محتوا